| ::–]¦•¦[--::K! Đ∂∂∂::--]¦•¦[--:: a întrebat:

eu sh iubitu meu vrem sa ne declaram iubire vesnica aveti vreo idee cum putem face asta?

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Imi vine sa vars o lacrima de emotie. Felicitari copii. Iubiti-va mult.La o biserica o mini ceremonie de logodna.Va astept in Tg-Jiu cu cadoulbig grin

| Lost0in0your0memories a răspuns:

Pai puteti face un ritual pe care il faceau o clasa a indienilor si care mi se pare foarte interesant. ei nu isi declarau iubirea in fata preotilor ci in fata pamantului, a cerului si a aerului iar ca semn purtau aman2 un medalion identic cu o piarta albastra ce insemna purificarea si implinirea sufletului. ca juramant spuneau ceva de genul:" ma leg de tine, pamant, din care ne-am nascut, cu speranta ca tot tu o sa ne ti legati si o sa ne porti spre lumea spiritelor impreuna si voi fi pe veci unul legati de celalalt" si tot asa. sper ca am putut fi de folosbig grin

| F. a răspuns:

Pur si simplustraight face
Duceti-va intr-o seara intr un loc mai retras unde sa fiti doar voi.si faceti niste juraminte. Eventual puteti sa va cumparati 2 bratari la fel pe care sa vi le puneti cand faceti juramintele si sa le purtati ca semn al iubirii voastre happy

| Crisstina a răspuns:

Taiati`va o mana amandoi in amintirea iubirii vesnice.

| andreea_6591 a răspuns:

Cumpatrati-va 2 lantisoare cu initiala numelui vostru si cle puneti cand va declarati iubirea

| Lloyd_4317 a răspuns:

Si pe romaneste?, nu crezi ca doar un simplu "te iubesc" would do the trick? laughing