| fatarea191 a întrebat:

Eu sunt dintr-un sat din oltenia, nu prea am mari posibilitati si NU ma refer deloc la partea financiara si la cea unde pot merge mai departe la liceu.Anul acesta termin a 8a si ma duc la liceu intr-un oras din apropiere.Aici nu sunt licee de arta si de estea doar mate info, filo etc.Eu cred ca o sa merg la filo insa marele meu vis este sa devin actrita.Idolul meu e Florin Piersic dar marea intrebare e ca pot sa merg la o facultate care are legatura cu actoria sau asa ceva? de la un liceu cu profil filo.Sau ce pot face dupa ce termin liceul? Nu sunt foarte frumoasa si n-am avut unde sami testez talentele de actorie. Oare imi voi putea indeplini visul, nu prea cred dar speranta moare ultima.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca speri si persisti in speranta si insisti sa castigi vei castiga. Dumnezeu sa-ti ajute! Mergi in Severin sau Craiova si invarte-te pe langa teatre. Si eu sunt oltean si-ti tin pumnii.

| fatarea191 explică (pentru Salontanul):

Da dar pot sa dau la o facultate de actorie daca termin un liceu care nu are nici o legatura?

| Salontanul a răspuns (pentru fatarea191):

Un liceu de filologie te-ar ajuta. Poti sa dai la facultate si daca faci liceul de chimie. Cum poti sa spui ca cel de filologie n-are legatura? Are o mare legatura limba cu arta. Cele mai multe sectii artistice se exprima prin limba.

| Sadop a răspuns:

Un liceu cu profil filologie e foarte bun pentru o viitoare cariera in actorie.
La un asemenea profil este pus mare accent pe limbi ( romana, engleza + inca una ), lucru de care are mare nevoie un actor.
Sa nu incetezi niciodata sa crezi, indiferent de ce se intampla happy!
Succes!