| fatarea191 a întrebat:

Eu sunt dintr-un sat din oltenia, nu prea am mari posibilitati si NU ma refer deloc la partea financiara si la cea unde pot merge mai departe la liceu.Anul acesta termin a 8a si ma duc la liceu intr-un oras din apropiere.Aici nu sunt licee de arta si de estea doar mate info, filo etc.Eu cred ca o sa merg la filo insa marele meu vis este sa devin actrita.Idolul meu e Florin Piersic dar marea intrebare e ca pot sa merg la o facultate care are legatura cu actoria sau asa ceva? de la un liceu cu profil filo.Sau ce pot face dupa ce termin liceul? Nu sunt foarte frumoasa si n-am avut unde sami testez talentele de actorie. Oare imi voi putea indeplini visul, nu prea cred dar speranta moare ultima.Scuzati categoria dar e mai populata.

5 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Nu vreau sa iti stric inima, dar... Actorie? Trebuie sa iti placa foarte mult, daca esti pregatita sa induri o viata grea, ai tot respectul! Acum, la sectia actorie poti merge dand examen, si cu diploma de bacalaureat. Asadar poti merge, sigur ca da. Citeste blogul lui Tudor Chirila, pentru sfaturi. Sfatul meu este, daca banii nu sunt o problema, sa mergi la un liceu cu trupa de teatru, oriunde in tara asta.
Examenul:
http://www.studentie.ro/......giale-o334

| fatarea191 explică (pentru valentingb):

Nu ca nu e problema cu banii, am un trai decent dar cam atat numi pot permite sa merg oriunde.

| valentingb a răspuns (pentru fatarea191):

£€$ Cunosc sentimentul laughing. Lasa, daca vrei, poti. Ai sa poti oricum, daca ai talent, nu conteaza liceul la care mergi.Jean Constantin sau Puiu Calinescu,mai ales Puiu, nu au avut scoala aproape deloc. Facebook este un instrument folositor daca stii sa il folosesti. Intra in contact cu oameni mari,oameni care stiu,cunosc,pot, vor, si te vor ajuta. Mai mergi pe la teatru, mai vorbeste cu actorii dupa spectacol. Curaj, ca nu e greuhappy Mult succes!

| valentingb a răspuns:

Eeh, cum adica nu esti foarte frumoasa? Nu exista asa ceva. Esti cea mai frumoasa! Danny de Vito e pitic, si il iubeste toata lumea.

Răspuns utilizator avertizat