| sweetstyles69 a întrebat:

eu sunt fana One Direct ion. Deci, cine poate sa imi dea bibiografia lui Louis W. Tomlinson? Funda?

Răspuns Câştigător
| Anișoara963 a răspuns:

Louis William Tomlinson (Louis Troy Austin la naștere) s-a născut pe 24 decembrie 1991 (21 de ani)[118][119][120] în Doncaster, South Yorkshire, Anglia.[90] După ce părinții lui, Johannah Poulston și Troy Austin, s-au despărțit când era mic, Louis a luat numele tatălui său vitreg, Mark Tomlinson.[90] El are cinci surori vitrege mai mici, dintre care două au jucat în serialul britanic de televiziune Fat Friends.[95] El a urmat o școală de actorie în Barnsley, iar apoi a avut roluri secundare în filmul If I Had You, difuzat de ITV1 și serialul Waterloo Road, difuzat de BBC.[95] El este fost elev al „Hayfield School" și „Hall Cross School" din Doncaster.[95] Tomlinson a mărturisit că a picat primul său examen de la Hayfield School, fiind nevoit să se întoarcă la Hall Cross pentru a-l da din nou.[95] El a avut mai multe slujbe, printre care ospătar la stadionul echipei de fotbal Doncaster Rovers FC.=.[95][121]

Ca student la Hall Cross, Tomlinson a jucat în mai multe producții muzicale.[6][122] El a afirmat că rolul lui Danny Zuko din piesa Grease l-a motivat să participe la audițiile pentru concursul The X Factor.[6][123] Tomlinson îl consideră pe Robbie Williams idolul său și cel care l-a influențat cel mai mult,[124] declarând într-un interviu pentru revista britanică NOW: „Mereu l-am iubit [pe Robbie]. Este așa de obraznic, poate scăpa cu orice. Piesele sale sunt incredibile." El îl admiră de asemenea și pe cântărețul britanic Ed Sheeran, pe care îl numește „fenomenal".[125]