| eu_3382 a întrebat:

Buna,eu trec in clasa a9a,sunt la profilul bioligie-chimie, Ce materi i voi avea? ce fel de caiete trebuie sa-mi cumpar? Care e treaba cu testele initiale? Cum a fost primul an de liceu pentru.voi,? eu sunt la un liceu ff bun.si am mari emottii, sunt a10 in prima clasa, voi putea fi mai in fata?

Răspuns Câştigător
| Elvina a răspuns:

Vei studia de toate romana, engleza, franceza, muzica, desen, sport, multa mate, bio, chimie, fizica. Testelel initiale sunt niste teste pe care profii de la anumite materii vi le dau, dar nu se trec in catalog. Primul an e cam greu pana te acomodezi. Dai teza la romana, mate, info si de ales intre bio, chimie, fizica. Bafta!