| Andreww a întrebat:

In clasa a8a, la testele initiale, am inteles ca notele nu se trec in catalog.si totusi, conteaza la admiterea la liceu ca un fel de "prima impresie"? funda.happy

Răspuns Câştigător
| allyssa a răspuns:

Nu se trec aceste teste initiale pentru ca sunt date la cererea ministrului invatamantului.si ele nu vor conta decat intr-o mica masura pentru profesori pentru ca la sfarsitul clasei se vor mai da teste; iar profesorii vor compara testele finale cu cele initiale ca sa vada daca elevii au progresat sau nu.si tu fiind in clasa a 8-a iti dai seama ca nu sta nimeni la liceu sa-ti verifice tie notele pe care le-ai luat in generala.deci nu conteaza la nicio admitere.

2 răspunsuri:
| Andreutzaaandreea a răspuns:

Daca tu esti acum a 8a nu. conteaza pentru cei care au trecut acum a5a

| InoTkd95 a răspuns:

Daca se trec sau nu se trec ramane la alegerea profesorului. happy Si nu, nu conteaza la admiterea la liceu. Asa ca stay linistita :*