| anonim_4396 a întrebat:

Eu vreau sa merg la stiinte ale naturii la liceu, dar parintii ma sfatuiesc sa merg la mate info. Problema e ca la mate info voi fi in clasa cu niste persoane pe care nu le suport si mi-e frica ca nu voi avea niciun prieten acolo. Ei au dreptate, mate info e mai bun decat stiinte ale naturii totusi. Vreau niste sfaturi.

2 răspunsuri:
| ImHereForYou a răspuns:

De ce sa lasi niste persoane nesuferite sa-ti strice planurile pentru viitor?
Prieteni iti faci oriunde, daca ai un caracter aparte!
Nu renunta la visul tau pentru niste motive banale, ajungand sa faci alegeri pe care le vei regreta! Nu renunta la visul tau, continua sa dormi!

| fetitzabunasinebuna a răspuns:

Buna. E viitorul tauu, tu alegi eu trec a9a, si eu vreau sa continui cu filologie, desii ai mei vor pe stiinte sociale, dar a fost alegerea mea, asa si tu, spune`le alor tai ca e viitorul tau, ca tu o sa tragii de tot, si in legatura cu profilele, ambele au o dificultate mare, ambele se bazeaza pe matematica, deci, daca iti place mate o sa aii destula :* Bafta multa la liceuu :*