| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Exista dragoste? Eu nu stiu deoarece am gasit pana acum numai falsi si ipocriti pe care mi-am dorit sa nu ii fi cunoscut. Unii zic ca ma plac, dar nu cred ca sunt potrivita pentru ei. Imi place de un baiat care nu stiu cat de potrivit e pentru mine... Dar il plac. Imi petrec mai mult timp cu baietii doar ca se le invat miscarile si actiunile. Ce sa zic...Credeti ca toti baietii sunt la fel? Baiatul aceasta pe care il plac cre ca ma crede doar o prietena sau mia mult coleg daeoare rivala mea se tot da la el. Eo intreaga poveste. Dar vreau sa stiu cum sa il fac sa se uite si la mine fara ca sa se bage rivala si sa zica toti colegii barfe si alte alea.

Funda! :X

Răspuns Câştigător
| riddler a răspuns:

Sunt baiat.si parerea mea de baiat este:nu exista dragoste; dragoste e doar o notiune, e ca si cum ai zice infinit.infinit nu este un numar, defineste doar o ipoteza intangibila. la fel si dragostea, e ceva... teoretic, ceva perfect dar intangibil. un model la care tanjesti. dragostea reprezinta "succesiunea de momente in care sufletul tau isi gaseste echilibrul perfect in sufletul celuilalt". adica tu si el trebuie sa fiti fie identici ca trairi, antagonici sau sa va completati. orice alt compromis e pierdere de timp.asta nu inseamna ca nu trebuie sa fii cu cineva pentru ca nu e cum trebuie...nu.dimpotriva,profita de orice ocazie ca sa te "antrenezi" pentru cand vei gasi persoana potrivita. si actioneaza ca si cum nu ai nimic de pierdut. nici un baiat, oricat de macho ar fi, nu o sa te refuze vreodata(asta numai daca nu e normal). intotdeauna o sa te refuze politicos, o sa caute un pretext "am pe cineva" sau "tocmai m-am desparit". asa ca nu ai cum sa fii ranita. tinand cont de asta, ar trebui sa iti iei inima in dinti si sa ii spui ce simti.nu are ce sa mearga prost. si daca nu ma dreptate, poti sa ma intrebi dupa unde stau ca sa imi pui o bomba intr-un colet.

2 răspunsuri:
| mirunaana a răspuns:

Incearca sa fii mereu imbracata frumos, stilat, si SEXY dar nu vulgar. poate asa ii vei atrage atentia.si daca cumva va veni la tine sa te porti frumos cu el dar in asa fel in cat sa creada ca nu il placi ci numai esti draguta cu el.atunci el va dori mai mult. daca torusi nu reusesti sa ii atragi nici asa atentia...treci la urmatorul!

| ada_9063 a răspuns:

Hm...incearca sa stai cu fetele happy nu stiu fa-i cu mana daca te priveste sau ia-l undeva si vb cu el spune-i ce simti. Stiu cum e cu rivalahee hee. te asigur daca nu lupti pentru ce tii atunci vei pierde happy du-te si spui asta e stiu ca tii la el dar trebuie sa afle ca sa nu se cupleze cu,, rivala" ta tongue succes! fundita te rooogbatting eyelashes:*