| Ancutza05 a întrebat:

Exista sanse sa mi se schimba culoarea ochilor? Am ochii caprui dar tata ii are verzi si mama caprui. Din partea lui mami absolut toti ii au verzi/albastri! Vara mi se deschid la culoare si au tente verzi...da foarte putin.

2 răspunsuri:
| WholeWorld a răspuns:

Nu prea sunt informat in domeniu asta dar vara... cand e lumina afara, pupila se micsoreaza si atunci poti vedea culoare ochilor mai intensa si mai clar dar nu cred ca-si schimba culoarea... Ia-ti o brichta cu bec si pune lumina in ochi si uitete in oglinda si vei vedea.
Poate stiai deja asta dar daca chiar iti doresti atat de mult o culoare deosebita a ochiilor, iti poti cumpara lentile speciale de contact happy.
Eu unul apreciez ochii frumosi dar nu cred ca este absolut esential.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Nu, ochii raman la fel toata viata, dar la unii arata putin diferit in functie de lumina, in soare se vad mai deeschisi si in intuneric, mai inchisi.