| Teodoragnis a întrebat:

Fac in septembrie 13 ani si inca nu am iubit...
Toata lumea ma critica pentru ca nu am iubit si eu ma simt prostsad
Eu nu ma simt pregatita sa am o relatie dar as vrea una...big grin
Ce ar trebui sa fac?sad
Funda:*

13 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sa ramai cat mai mult copil. O relatie implica multe probleme. E pacat sa iti strici copilaria pentru ceva care oricum va veni de la sine mai tarziuoh go on

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Să aştepţi să mai creşti la 12 ani ar trebui să ai alte preocupări. Dacă lumea te critică la 12 ani că nu ai iubit la 15 o să te critice că nu ai copii? Lumea aia sunt prieteni tăi care nu au destulă minte. Aşteaptă să mai creşti. Baftă!

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Draga mea, și eu am aproape 13 ani și nu am avut nici un prieten. Consider că o relație ar trebui începută de la 14-15 ani. De ce? O să vorbesc despre asta în rândurile de mai jos. Ar trebui într-un fel să fii fericită că nu ai încă o relație. La 13 ani este cam devreme pentru asta. A avea o relație nu este așa de simplu cum cred unii. O relație presupune anumite îndatoriri, probleme, supărări, certuri. Pentru a avea o relație trebuie să fii pregătit din punct de vedere emoțional. Dacă ai un prieten și intervin certurile și supărările, nu te mai poți concentra la școală sau la lucrurile care ar trebui să te preocupe, îți încarci memoria degeaba. Nu îi băga în seamă pe cei care râd de tine. Ei cred că o relație= servus-servus, hai să ne plimbăm, ce faci bla bla bla.
Dacă zici că nu te simți pregătită, nu e nevoie să faci asta. Și mai e încă o treabă: trebuie să găsești băiatul potrivit! Nu te implici într-o prietenie cu oricine. Trebuie să te mai maturizezi, să cunoști persoanele de care trebuie să te ferești (băieți). Să știi să iubești și cu mintea și cu sufletul. Dacă mai râde cineva de tine, spune-i că el/ea nu știe ce presupune o relație și tu ai lucruri mai interesante de făcut decât să umbli cu limba scoasă după băieți! Sper că ai înțeles mesajul meu! Așteaptă, toate la timpul lor! Pa pa!

| shtephie a răspuns:

Sa nu te iei dupa lume!
Ai tot timpul sa-ti faci prietenwinking
Mai asteapta 1-2 aniwinking

| Nirvana a răspuns:

Toata lumea te critica pentru ca nu ai iubit? Serios? Poate lumea de varsta ta te critica ca altfel nu se explica. Nu te simti pregatita sa ai o relatie, dar ai vrea una? Cum vine asta? Eu cred ca ar trebui sa astepti. Nu se mananca cu nimic iubirea. Vei avea timp si pentru iubire si pentru dezamagiri. Sunt lucruri frumoase care le poti face la varsta asta. Iar "lumea asta care te critica" nu are niciun drept pentru ca este viata ta si tu iei deciziile care tin de viata ta. Eu zic sa nu te pripesti si sa nu iti faci un iubit la plesneala, ci sa astepti pentru ca primul iubit trebuie sa fie cineva special.

| TąNyą a răspuns:

Să aştepţi până eşti tu pregătită şi să n-asculţi de alţii în afară de familia ta.

FantaSZy.

| Ady00pk a răspuns:

De cat sa ai o relatie unde nu esti pregatita mai bine nu o ai deloc.Si la 13 ani?!? esti prea mica! si nu sunt vreun batranbig grin am 16 anihappy

| Sophie a răspuns:

Lasa-i in pace. Dracu' sa-i eiei.La 13 ani iubit?laughingeu am 14 si am planuit sa am la nu stiu... 17, 18 ani:or...

Răspuns utilizator avertizat
| Maddu a răspuns:

Poi tu nu trebuie sa asculti lumea tu trebuie sa iti faci un iubit cand esti pregatita si cand gasesti persoana potrivita deci nu te grabi inca esti mica sa te implici intr-o relatie serioasatongue

| alicool a răspuns:

Trebuie sa te decizi daca tu crezi ca poti avea o relatie incearca poate iti va placea mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa dai anunt la ziar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

U fata care e cu poza si ai 13 ani incearca sa te dai la un baiat care il placi si stai mai mult cu el