| ananastasa a întrebat:

Buna!
Fac un fel de sondaj de opinie si am nevoie de ajutorul vostru.
Eu personal sunt de parere ca programul scolar este prea incarcat si scoala ne ocupa prea mult din timpul zilei.Acum, daca esti genul de persoana constiincioasa si-ti scrii si te pregatesti pentru fiecare obiect in parte nu ai timp catusi de putin pentru tine sa citesti sa vezi un film sau altceva.
Voi ce parere aveti, ne rapeste scoala din timpul nostru sau nu?

Astept cat mai multe raspunsuri!

3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Trec clasa a XII-a si nu mi se pare deloc ca nu mai ai timp de altceva daca te ocupi cat de cat serios de ceea ce presupune programul scolar. Intr-adevar, exista zile in care se aduna mai multe teste, perioadele cu teze, examene si asa mai departe, insa, in general, am destul timp liber si ma ocup si de teme si de invatat. Intr-o zi obisnuita, imi ia in jur de o ora si jumatate, maxim 2 ca sa termin tot ce am de facut.

| dulcikaaa a răspuns:

Cam asa ceva eu sunt o fata constiincioasa si imi fac teme si invat si nu am timo nici macar sa ma uit la emisiunile preferate nu am timp sa citesc cartile preferate sau sa ma relaxez in alt fel doar noaptea ma pot relaxa ceea ce este ciudat deoarece oricealt adolescent merge in parc sau iese cu prieteni.
sper ca am fost de ajutor exprimandu-mi opinia

| anonim0852 a răspuns:

Intr-adevar, pentru cineva a carui prioritate este scoala, nu prea are timp pentru alte activitati,