| anonim_4396 a întrebat:

Buna,faceam baschet pana in toamna asta,dar m-am lasat, si as vrea totusi sa raman in forma si sa mai pun ceva muschi pe mine..am hotarat acum 4 zile sa incep sa fac 400 de abdomene si 100 de semi-flotari in fiecare seara. Credeti ca as face patratelele pana la vara si un piept ok?

PS. baiat, aproape 15 ani, 1.76 m, 59 kg

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai sa reusesti din prima sa faci ce ti-ai propus.Va trebui sa incepi cu un numar mai mic de exercitii.Si in timp vei ajunge si la cate vrei tu.Patratele nu ai sa faci pana la vara mare lucru. Timpul este scurt.

| Cosmin86 a răspuns:

Cu prostia aia de antrenament vrei sa faci muschi?

apuca-te de sah.

muschi se fac cu repetari PUTINE ( nu 400 ca retardatu ) si greutate mare.

| Roxanna112345 a răspuns:

Buna! Pai ai face ceva patratele insa nu stiu daca in asa scurt timp pana la vara, totusi ai avea ceva sanse daca faci atatea zi de zi, insa daca nu esti obisnuit cu asa efort nu e bine pentru organismul tau sa te fortezi asa.De asemenea, ca sa faci patratele e foarte important sa fii foarte atent si la alimentatie, sa fie bogata in fibre si mai ales in vitamine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Roxanna112345):

Serios? ar face "ceva patratele" cu exercitii?

patratelele NU se fac cu exercitii.

Apuca-te de sah si tu, n-ai nicio treaba cu sportul asta.