| gina09 a întrebat:

Buna fete,, are ceva daca imi lipesc unghiile false cu superg glue, de dat jos nu e problema dar nu strica unghia?

5 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Nu se strica unghia, dar daca vrei totusi sa fii 100% sigura, foloseste inainte un lac protector.

O zi buna!

| BalonassDeSapun a răspuns:

Nu!
O prietena a mea mi-a spus ca i-a lipit unghiile la salon cu super-glue si nu i s-a intamplat nimic!

Si daca vrei sa le dai jos tine-le in apa calda si dupa incearca sa le iei dupa unghie!

Sper ca te-am ajutat! happy

| pinkpinkbutterfly a răspuns:

Nu o sa iti distruga unghia, poti sa stai linistita si eu fac asa mereu, dar sa nu le lipesti cu picaturalaughing o prietena asa a facut si s-a chinuit o saptama sa le dea jos. Dupa ce le-ai dat jos este bine sa cureti excesul de superglue care o sa ramana pe unghie si sa le dai cu ulei de ricin asa isi revin mai repede din uscatura pe care o sa o lase superglue-ul in urma si sa astepti cateva zile pana sa le dai cu oja, da-le cu ulei de rici, asta o sa le intareasca si o sa iti si creasca mai repede.Mult noroc.

| Sory12 a răspuns:

NU! E cea mai buna metoda pe care am facut-o si chiar m-a ajutat sincer sa iti spun:X:X:X deci draga mea stai calma ca nu strica unghia:X dar dupa acea trebuie sa le ti in apap calda si sa le iei usor de pe fiecare unghiehappysper ca te-am ajutat

| iuliabubu a răspuns:

Cand vrei sa ti le pui mai intai date cu lackiss
Sper k ti-am fost de ajutorhappy