| d3utzsa a întrebat:

Buna fetelor! am si eu nevoie de un sfathee hee
am fost vopsita bruneta de craciun iar in iunie ma duc la un botez si vreau sa ma fac un roscat mai inchis..insa nu mi s-a decolorat chiar tot parul. mi s-a decoloraat pe la radacina si un pic pe la varfuri...pana in iunie o sa mai mi se decoloreze destul de mult. dar daca nu mi se decoloreaza tot parul ce as putea sa folosesc sa mai mi se deschida un pic la culoare ca sa prinda roscatul? sper ca nu v-am plictisit cu romanul meulaughingast cat ma multe sfaturibig grin
multumesc! si dau funda:*:*

4 răspunsuri:
| DelphhiN a răspuns:

Mmm eu de obicei incerc sa ma decolorez diluant jum de decolorant intr-o sticluta cu "pufaioare"nu stiu cum sa explic mai bine intr-un spray ca cele de la avon cele de corp si ma decolorez cu decolorantul nediluat dupa care vad cum a iesit si pe unde s-a decolorat calumea iar dupa dau un sprayul sa nu raman in valuri culoarea

| Nolkyz a răspuns:

Treaba stă în felul următor: nu se prea prinde nimic de părul vopsit brunet. Dacă vrei să te faci roşcată oricât de închis, se va vedea doar la rădăcini. Dacă îţî doreşti aşa de tare să te faci roşcată, cel mai bine e să decolorezi părul însă nu până la blond foarte deschis.

| DewMountainDew a răspuns:

De obicei pe parul brunet nu se prinde nici o culoare, te-as sfatui sa iti decolorezi parul apoi sa te vopsesti cu culoarea dorita happybig grin

| Kiki2001 a răspuns:

Eu zic sa te faci bruneta inca o data sunt sigura ca vei arata super si daca ti de va decolora parul fal ori roscat ori brunet. Eu as alege brunet!