| Mariana155 a întrebat:

Am cateva intrebari privin decolorarea parului. Am fost vopsita bruneta, culoarea mea naturala fiind un saten mai deschis.Iar acum sunt un saten mai inchis pentru ca mi s-a mai dus din culoare. Daca m-as decolora ce culoare as fi? Avand in vedere ca e prima data cand ma decolorez mi se v-a degrada rau parul? O prietena s-a decolorat si a fost roscata apoi a fost un fel de portocaliu. Si daca ma decolorez si devin blonda, apoi daca ma voi vopsi roscat si se duce roscatul voi ramane tot blonda toata viata? Sau culoarea mea naturala?

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca te decolorezi va arata ceva de genul
http://cdn.buzznet.com/......198116.jpg
si poate cu niste suvite roscate, oricum nu va fi uniform.
Dar sa nu incepi niciodata cu radacinile, adica pui decolorantul pe lungime si lasi radacinile la urma pentru ca altfel va arata foarte urat.
Dupa ce te decolorezi poti sa te vopsesti ce culoare vrei. Daca folosesti vopsea semipermanenta se va duce de tot si va ramane portocaliul ala. Daca e vopsea permanenta se va duce putin din intensitate cu timpul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci, atunci cand iti decolorezi parul, il vei avea blond. Nu vei ramane asa toata viata, ci pana cand iti va creste parul. Adica, el creste de la radacina, si va creste saten (culoarea ta naturala). Partea decolorata va fi tot blonda, doar parul care ti-a crescu va fi culoarea ta naturala.
Parul nu arata degradat dupa decolorare, insa "sufera" pentru ca prin decolorare "se arde". Sa nu intelegi ca iti ia parul foc! Doar ca nu va mai fi la fel de puternic ca inainte.

| Mariana155 explică (pentru anonim_4396):

Da dar eu cand am intrebat daca voi ramane blonda ma refeream la parul pe care l-am decolorat nu cel ce creste de la radacina.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mariana155):

Da, iti va ramane for ever blond! happy Decolorarea presupune "arderea" parului, deci este ireversibila!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca chiar vrei sa-ti iasa ceva super eu zic sa mergi la salon, ca sa iti iasa ce iti doresti. Dar in locul nu mi-as chinuii parul cu atatea, as incerca sa ajung la culoarea mea naturala printr-o decolorare naturala. Cat despre roscat, am fost de multe ori si se duce super repede.

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

Pentru decolorarea parului va recomand COLOR OFF, este un produs rusesc ce decoloreaza parul fara sa il arda :
https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional
il puteti coanda la nr 0754921669, sau mail: danilamarina84@yahoo.com