| oxana_5430 a întrebat:

Buna fetelor am si eu o intrebare... mi se exfoliaza unghiile. ce pot face si eu?:d si inca o problema nu imi cresc sau daca imi cresc mi se rup,,,. dati`mi si mie sfaturii:*:*::X

2 răspunsuri:
| Adriana_1102 a răspuns:

Exita un lac de unghii foarte bun de la Farmec, intaritor. dar si unul de la Avon. Am prietene care au folosit ambele produse si au spus numai lucruri de bine! Acum, mai sunt si niste trucuri babesti pentru tratarea unghiilor.
De ex. : incalzesti putin ulei si iti pui unghiile in el, stand cam 1-2 min asa la fiecare mana. Apoi mai poti tampona unghiile cu zeama de lamaie. La mine a mers foarte bine faza cu uleiul! Vezi sa fie caldut nu f cald. ca dupa dam in altele laughing.
Mai stiu o solutie care se realizeaza din 1/2 cescuta de miere, ulei, 1 galbenus, 1 praf de sare. Se amesteca ingredientele si se aplica solutia pe unghiile curate. Repeta o data la 3 zile, timp de 15 zile.
Mananca sanatos! Bea multa apa si mananca legume si fructe! Si alimentatia este foarte importanta happy
Succes si ai grija de tine si de unghiutele tale! >big grin

| mihai_4767 a răspuns:

Unghiile ti se rup din cauza la calciu ar trebui.de ce nu intrebi o prietena asta este o intrebare stupida scuza-ma.