| Blueskyy a întrebat:

fetelor as vrea sa-mi fac parul ondulat -putin cret, dar exista o problema eu am parul tuns filat, nici rar -nici des, putin subtire si cam pana peste umeri putin, ma puteti ajuta sa dureze ctaeva zile, va rog!

4 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Cu un ondulator bun si mult fixativ. da poate dura cateva zilehappy, dar il poti reondula.
Eu de exemplu, dupa ce imi fac baie.imi prind parul cu un cleste si il rasucesc. iar cand ii dau drumu' este ondulat si rezista mult timp, mai ales daca il dau cu fixativwinking

| oareux a răspuns:

Si eu il am ca tine.Uite.eu cand ies in oras. iau feonu`si cu o perie rotunda imi fac bucle...nu dureaza sa il afci decat vreo 20 de min si dureaza toata ziua... poti sa ti`l dai si cu fixativ sa stea mai bine da` trebuie sa faci baie searahappy

| Anonim_4683 a răspuns:

Bigudiuri, sau pe moate doar ca in loc de bigudiuri folosesti niste bucati de material si rotesti suvita de par pe ele. daca nu poti sa il impletesti ori un coc lejer. Conteaza foarte mult sa il dai cu spuma asta cand e aproape uscat dupa baie. si cel mai rapid ondulatorul, si cu presa iti poti face bucle [rasucesti presa pe par, nu ca si cu ondulatoru`big grin]

Una din ele trebuie` sa mearga

| wonderfully a răspuns:

Poti lua de aici http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A dar nu te asigur ca vor tine mai multe zile.Eu am incercat si mi-au placut foarte mult.