| tarantulaverde a întrebat:

Buna fetelor, voi cum va epilati? si ce fel moduri de epilare cunoasteti natural sau ca sa nu doara

Răspuns Câştigător
| MikiiD a răspuns:

Biciul nu este ceva care...adica nu ai nevoie. Face parul mai urat si mai gros.Ai cateva metode mai bune:
1.Sa folosesti crema depilatoare(nu doare dar nu tine mult)eu asa fac deorece nu suport durereabig grin
2. Ceara sau benzi depilatoare(e buna dar foarte dureroasa)
3. Epilatorul(nu costa mult si e eficient)
Chiar daca prima data, iti recomad cu crema depilatoare.E prima data si trebuie ceva finut, care sa inlature tot parul. Apoi vei putea incerca una din celelalte metode.
Sper ca te-am ajutatbig grin
Funda te rog?

3 răspunsuri:
| MissxD a răspuns:

Exista un aparat care arata ca un epilator, numai ca are lame, adica rade, nu smulge parul, cam ca asta: http://www.google.ro/......tp?/imgres

| midu89 a răspuns:

In afara de bic si crema altceva nu cred ca nu provoaca durere

| DenyBeny a răspuns:

Cel mai natural epilat este cu ceara, dar doare, daca vrei sa nu te doara te poti face cu crema depilatoare.