| selena_5624 a întrebat:

Buna am o intrebare...cu ce fel de creme si cu ce anume va epilati ...la loceul ala intim al fetelor... ce sa fac sa nu greasca atit de repede cit costa o epilare totatala e dureros? astept un raspuns...mersi

6 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

E foarte dureroasa o eopilare totala acolo, eu ma fac cu lama, iti recomand eventual sa incepi cu epilare pe linia bikinilor, pentru mai multe informatii despre cosmetice si frumusete, intra pe blogul meu, gasesti adresa la profilul meu de pe TPU. xoxo

| Brigitta a răspuns:

Nu-ti recomand cremele sau lama in zona inghinala. Este cea mai ieftina si nedureroasa solutie dar mai mult rau faci asa.
Cea mai buna metoda mi se pare ceara. Este mult mai dureros dar merita efortul. Dupa un timp de abia iti mai cresc cateva fire.
Prima oara du-te la salon si spune-i la cosmeticiana ca ti-e prima oara si sa-ti puna fasii de ceara mai mici big grin Costul difera de la salon la salon aproximativ intre 10 si 30 lei zona inghinala.

| EUSIATIT a răspuns:

Nu stiu daca cremele sunt asa de bine pentru ca taie firul de la suprafata si ramine urit mai bine o epilare la salon daca acasa nu vrei sau nu ai curaj este putin dureros dar,, stii tu SUFERA baba,, nu?/? cit costa.depinde ce vrei numai epilate si pe picioare sau numai la,,, sau si axila sau,,, undeva la 30 de roni sau poate mai putin depinde de salon bafta si doare si trece

| EnVogue a răspuns:

Salut,

epilarea definitva costa in functie de zona corpului care vrei sa o epilezi.
Iti prezint preturile de la salon En Vogue din Cluj-Napoca:
Mustata - 130 lei sedinta
Axila - 250 lei sedinta
Inghinal Partial - 250 lei sedinta
Inghinal total - 450 lei sedinta
Brate scurt - 450 lei sedinta
Picioare scurt - 650 lei sedinta

Daca iti iei la pachet, toate sunt mai ieftine si poti beneficia si de promotii. Numarul sedintelor depind in functie de firul tau de par.

Sper ca ti-am fost de folos!

| Brotacelu a răspuns:

Cel mai eficient este cu penseta laughing) rolling on the floor))... cred ca o sa plangi tot neamu` romanesc de la decebal incoa rolling on the floor))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ceara caldă este cea mai indicată în zona inghinală (intimă).
La început este un pic dureros, dar este suportabil. De preferat este să mergi la salon, pentru început (atenţie, să folosească ceară de unică folosinţă, nu să fie strecurată şi să fie aplicată de la o clientă la alta, riscul contaminării este prezent), o cremă emolientă şi antiseptică după epilare.
După ce vei vedea care este tot procedeul, te poţi face şi acasă. Ceară de epilat se găseşte şi în comerţ, inclusiv creme-geluri-uleiuri antiseptice, emoliente şi hidratante.
Pielea rămâne extrem de fină pentru 2-3 săptămâni, firele de păr nu vor mai fi aşa de aspre şi epilarea se va face mult mai uşor cu trecerea timpului.
Pa, pa.