| AndreeaUrsu101 a întrebat:

Bună fetelor... Vreau sa va spun ceva... Acus începe școala și nu asta e o problemă! Anul acesta am intrat în clasa a 7-a, asa ca vreau sa fac o schimbare, adică în clasa a 6-a și a 5-a am avut parul prins doar într-o coada de cal. Știu pare prostesc! Anul acesta vreau sa merg la școală cu parul liber, dar îmi este frica pentru ca eu am niște colegi răutăcioși adică mai mereu găsesc ceva imperfect! Și de asta îmi e frica, dar ma gândesc dacă ma duc cu parul liber ce o sa zică? Ce o sa mai zică? Știu e ceva,, prostesc,,. Dar va rog sa ma ajutați. Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Ma regasesc in ceea ce spui tu acum laughing faza e ca colegii nu prea faceau glume (la noi nu prea se faceau glume pe seama tocilarilor laughing ).Pai eu prima data m-am dus sa ma tund (nu scurt -doamne fereste)in scari ca sa aiba o forma frumoasa si cam atat.Iti poti face si un breton intr-o parte cu pieptenele insa nu exagera incat sa iti vina in ochi.Crede-ma,te vor considera ciudata daca vei continua sa porti parul prins in coada.Va fi OK daca il lasi desprins, natural. Bafta! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

(._.)Ce naiba iti pasa tie ce cred altii.
Aranjeaza'te dupa bunul plac si YA ESTA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci,in primul rand voi incepe raspunsul prin a-ti da un sfat prietenesc: sa-ti bagi picioarele in gura lumii! Ce importanta are parerea lor? In general daca comenteaza o fac pentru ca ei realizeaza in sinea lor ca-ti sta bine si le este ciuda. Deci, poti sa te imbraci cum vrei(atat timp cat esti relativ decenta) la scoala. Fii mereu tu insati, lasa-i pe ceilalti! FUNDA?

| Ketch a răspuns:

Lasa l liber

| SuntFataa a răspuns:

Si de ce trebuie sa iti pese de comentariile lor rautacioase? Ai mai multa incredere in tine! Daca tu crezi ca arati bine ce mai astepti?
PS: Si eu am niste colegi care lasa de dorit dar asta nu ma face sa nu fiu cum vreau sa fiu. Ia atititudine in fata lor, nu ii lasa sa faca ei pe "smecherii" cu tine.