| ByBy1 a întrebat:

Funda! E bine sa ai incredere in prieteni? Adica e am o prietena buna, iar odata cand ne-am certat a plecat si a inceput sa ma barfeasca ...sa mai am incredere in ea?

Răspuns Câştigător
| LalLyBoOmD a răspuns:

Creierul imi spune sa-ti spun sa o lasi balta, dar inima imi spune sa ai incredere in ea in continuare! Acum intrebarea finala. : CE SA ALEG?! Ei bine, este problema ta, deci esti singura care poate sa inteleaga totul!
Uite :

Fara creier nu poti trai, la fel si fara inima.
Creierul are legatura cu inima si invers.
In creier se afla inteligenta, iar in inima dragoste, aceste trasaturi regasindu-se in fiecare om.
Creierul comanda tot corpul, inclusiv inima, pune totul in miscare.
Inima ne face sa simtim, sa iubim, sa plangem, sa avem mila, etc si pompeaza sangele in tot corpul, inclusiv in creier.
Amandoua sunt egale intr-un fel, se deosebesc doar prin aspect.
Inima e mica, creierul e mai mare.
Cum putem alege?
Ei bine -> uite o greseala pe care o comit toti -> judeca dupa aspect! Ei bine, eu stii ce as face? Decat sa par superficiala, as spune ca un corp are si CREIERUL MIC, SI CREIERUL MARE, deci m-am scos big grin!
Totusi, oamenii pot gresi, adica creierul.
Inima si creierul nu pot fi despartite, amandoua lucreaza ca un tot unitar!
Ei bine, daca pana acum creierul si inima nu te-au pus sa nu mai fii prietena cu ea, atunci mai acorda-i o sansa! :* Asta inseamna ca amandoua organele "au fost de acord" asupra relatiei voastre, si ea poate a gresit intr-adevar, dar daca esti o prietena buna, o vei ierta! Decizia este numai a ta! Parerile noastre nu te pot ajuta, deoarece fiecare raspunde facand referire la povestile si intamplarile care li s-au petrecut lor, deci ESTE DECIZIA TA!

Funda big grin! Iti multumesc mult :*!

6 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

1.Daca stii sigur ca aceea prietena iti e intadevar prietena atunci da...dar in cele mai multe cazuri nu prea e bine. 2. Nu

| mada97nnn a răspuns:

Prietenia trebuie sa o pretuiesti...dar ea nu a facut-o eu zic sa numai ai incredere in ea,, dar un sfat sa nu iti treaca prin cap sa o barfesti si tu pe ea..ca nu e bine.

| Alchemy a răspuns:

Noi adolescenti nu avem un cod dupa care sa ne ghidam, cand avem o problema sarim pe TPU sau forum-uri dar sincer odata ce tea vorbit pe la spate, nu mai merita! FUNda!

| lexie14 a răspuns:

E bine ca ai invatat a in viata nu exista prieteni adevarti si ca de fapt esti pe cont propriu....sa ai pe cineva alaturi si la bine si la greu este un lucru foarte rar si multi cred ca il au cand de fapt nu e asa.In legatura cu prietena ta, cel mai bine e sa te comporti civilizat cu ea, sa nu o barfesti, sa petreci timp cu ea (daca iti face placere)dar sa nu i te mai confesezi sa sa incerci sa fi mai rezervata, sa nu iti spui secretele.succes!

| paula09 a răspuns:

Nu cred ca mai merita increderea ta. odata ce te-a tradat o data sigur o va face si adoua oara si a treia... Prietenul la nevoie se cunoaste sau macar asa ar trebui

| CryingSoulMy a răspuns:

Eu cred ca nu ar fi bine sa mai ai incredere in eacryingDar daca tu crezi ca e mai bine sa ai fa cum vrei.Ar fi bine sa nu deoarece nu este o prietena adevarata.O prietena adevarata nu te brafeste pe la spate de la o cearta prosteascatongue. sper ca te-am ajutat.Succes in continuare si numai bine. fundita?big grin