| facebook01 a întrebat:

FUNDOI va rog sa imi spuneti daca este corect si daca nu ma corectati:vreau sa pun parchet la bunica. Ea la tara are pamant denivelat. Din cate m-am documentat am inteles ca: -mai intai trebuia sa iau sapa denivelatoare - apoi trebuie sa pun ciment -apoi folie protectoare si parchetul Lavabila: (e var cu crapaturi)- dau cu glet si acopar crapaturile cu ipshos - curat bine humusul - apoi pun lavabila si amorsa multumesc anticipat. fundoi

1 răspuns:
| nyko06 a răspuns:

Pai da pentru parchet trebuie sa faci o sapa din ciment si dupa ce se usca bine cimentu sa nu mai fie umed se pune folia si apoi parchetul. In legatura cu peretele cred ca acesta trebuie ras sa vina tot jos si apoi spalat de vreo 2 ori si binenteles cum ziceai astupate crapaturile.