| minny a întrebat:

hei as vrea si eu sfaturi. nu pot sa ma hotarasc la ce profil sa dau.prima data vroiam stiinte ele naturii. dar acum ma gandesc si la stiinte sociale. stiu ca sunt total diferite. tocmai de aceea vreau sa aflu pareri despre fiecare. care este mai usor si altele. dau funda. mss:*:*:

3 răspunsuri:
| KarmaPolice a răspuns:

Usoare sunt toate... sau nicuna depinde. Daca iti place lb. romana sau sa inveti alte limbi straine, te poti orienta spre filo. Daca-ti place bio, geo, chimie te poti orienta spre stiinte ale naturii.
Daca vei ajunge la unu din profilele care nu-ti place, atuncea "va fi greu", dar daca ajungi acolo unde-ti place o sa vezi c-o sa fie usor, pentru ca vei invata din placerea de-a cunoaste si nu din obligatie.
Asa ca inainte sa te duci la inscriere, gandeste-te ce ti-ar placea sa te faci si cam ce materii iti plac tie mai mult, iar in functie de asta alegi si ce profil vrei sa urmezi

| lylo a răspuns:

Io ma duc pe stinte sociale :X:X

| loud! a răspuns:

Stinte sociale:Xmate fizica chimie biologie putin