| MariaBalescu a întrebat:

Buna!
I-am aratat unei prietene poze cu niste baieti ( fara sa stiu ca fac parte din clasa ei ). Aceasta " a acordat" note catorva iar doi dintre ei aveau cea mai mare nota. Totusi cu o zi inainte ea imi spunea ca are un singur coleg mai frumos.
Explicati mi si mie cum este posibil? S-a razgandit sau care e treaba?
Multumesc si stiu ca este o intrebare cam ciudata dar eu nu prea am inteles.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu s-a razgandit. A ales doar unul din ei. Stii cum e cand alergi dupa doi iepuri.

| MariaBalescu explică (pentru darrio2007):

Eu voiam sa zic ca a zis ca are un singur coleg dragut desi a dat aceeasi nota si altuia. Asta nu inseamna ca amandoi sunt "draguti" in opinia ei? Asta nu intelegeam

| darrio2007 a răspuns (pentru MariaBalescu):

Poate ii considera „draguti" pe amandoi dar unul din ei este mai „dragut", in opinia ei.

| MariaBalescu explică (pentru darrio2007):

Cum as putea "sa o trag de limba" sa imi explice ea, dar fara sa creada ca o "disper" de cap?