| Michidutsa a întrebat:

Buna kiss. Iar apelez la voi in speranta ca ma veti ajuta. Sa va povestesc : eu am o prietena foarte buna, ne intelegem de minune sau cel putin asa a fost pana acum ceva timp de cand nu stiu ce e cu ea. Nu ne certam inainte acum cearta e la ordinul zilei, daca nu las eu de la mine. Ea si-a inceput viata sexuala in urma cu cateva saptamani ( are 15 ani ) cand mi-a povestit am crezut ca o strang de gat, stiu ca nu e problema mea dar totusi are doar 15 ani, tipul cu care a facut-o e fostul ei prieten, ea spune ca numai tine la el dar atunci nu inteleg de ce a facut-o. Bun am trecut peste asta i-am spus ca ii voi fi alaturi si ca nu o s-o las in momentele astea. Dar de la un timp se comporta cu mine ca si cum as fi ultimul om, adica nu ma mai baga in seama, nu m-ai iesim afara, cand o intreb ceva in legatura cu o materie spune "nu stiu" chiar daca ea stie si chestii de genul asta. Poate sunt eu exagerata nu stiu dar de la un timp nu o m-ai suport! I-am spus astazi ca ce s-a intamplat cu ea de se poarta asa ciudat de la o vreme incoace si a spus pur si simplu " nu imi m-ai pasa de nimic". Acum de curand mi-a m-ai facut o faza care pe mine m-a durut. Imi place de vecinul ei de mult timp si ea stie asta, intr-o seara am fost la ea si vorbea cu el la telefon si ii spune "hai si cu simona"(prietena lui) a facut asta doar ca sa ma raneasca pe mine s-au nu inteleg de ce. Vreau sa-mi fie in continuare prietena de aceea va rog sa-mi dati sfaturi sa-mi spuneti gresesc eu? sau ea?, chiar numai stiu ce sa cred straight face.

Va multumesc, sper ca ati avut rabdare sa cititikiss. O seara placuta!

Răspuns Câştigător
| Cristea a răspuns:

Sunt destul de obosit dar am reusit sa citesc:*. uite ce cred eu. astfel de lururi se intampla cand ai facut o boacana si nu iti dai seama. cel putin eu asa fac. daca face vreunu o faza nasoala si nu imi convine, saracu chiar daca nu isi da seama eu pun botu si ma comport ca atare. fa-ti un proces de constiinta si vezi daca nu cumva ai suparat'o cu ceva. daca eu gresesc atunci e ceva in nergeula cu ea. sfat: las'o mai moale, daca nu iti mai da atentie ignor-o si tu o vreme. daca reusesti asta ai 2 variante: o sa iti simta lipsa si veti deveni iar prietene/pur si simplu nu ii pasa si nu mai trebuie sa iti pese si tie. pupic:*

2 răspunsuri:
| BlueBroom a răspuns:

Consider ca in cea mai mare parte prietena ta gresesti, si inca mult. Din cele scrise mai sus reiese ca ea vrea sa te indeparteze. Poarta o discutie cu ea in care sa stabili daca prietenia voastra ar trebui sa continue sau sa se opreasca unde este.Nu are rost sa te framanti si sa te ingrijorezi pentru o persoana care nu tine la tine. Daca inca vrea sa fiti prietene spune-i ca o intelegi ca este intr-o perioada mai speciala(faptul ca si-a inceput viata sexuala) dar asta nu inseamna ca trebuie sa te trateze cu superioritate.Acum depinde de tine cat de puternica vei fi ca sa i te impui pentru a te asculta.Succes!

| MsdfdsSeArde a răspuns:

Nu stiu daca e asa... dar cred ca intre ea si fostul ei iubit cu care a avut relatii sexuale si cred ca s-a intamplat ceva s'au i'a zis ceva
Incearca sa o intrebi daca s-a intamplat ceva intre ea si prietenul ei ...si daca zice da sa iti povesteasca...si a doua la mana nu cred ca la pus pe vecinu ei sa vina cu prietena lui doar ca sa iti faca in ciuda. Cine stie poate, ca a intrebat'o daca poate veni cu prietena lui(vecinu) iar ea fara sa isi dea seama a raspuns cu da
Altceva nu cred ca e, ca doar nu esti tu vinovata cu ce s-a intamplat intre ea si prietenul ei. Si mai intreb'o daca ai gresit tu cu ceva,

Sper ca ti'am fost de ajutor :*