| Step_3834 a întrebat:

Buna ieri am fost elev de servici pe scoala si la ul; tima ora am sunat la si 40 adica 17-40 si sa loat o profa de mine care e mai nebuna si mi-a spus ca o sa-mi scada nota a purtare la 8 este adevarat pentru asa ceva se poate scadea? FUNDA repede va rog

Răspuns Câştigător
| Loveis4free a răspuns:

Normal ca nu! Nu are cum.Chiar daca ea ar vrea sa iti scada nota la purtare nu are cum.Nota la purtare se stabileste intr-un consiliu si ca sa fie aprobata trebuie sa aiba chiar un motiv bine intemeiat.Eu am intrat in scoala pe geam si am fost amenintati ca ni se scade nota la purtare dar avand in vedere ca nu suntem elevi problema, ne-au iertat. Daca nu esti vreunu de-ala de chiuleste de la ore si face tot felul de daune scolii, atunci ai sa vezi ca te va ierta.Si,in plus, daca spui ca e cam nebuna inseamna ca se putea sa vorbeasca asa ca sa te intimideze doar.

5 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

De putut se poate, dra probabil doar te ameninta. Dar daca nici nu e profesoara la tine la clasa nu cred ca poate sa iti scada. Daca vrei sa scapi spune-i ca ai sunat din greseala ca era ceasul putin in nainte si nu te-ai uitat atent si ca ai crezut ca e fara 10.
Adica eu cand faceam de servici mereu sunam la fara 20 uneori la si 35 si mereu ma amenintau si niciodata nu imi faceau nimic. big grin

| glamour_5213 a răspuns:

La mine in scoala se scade nota pentru asa ceva nu stiu sigur daca cu un punct sau doua, dar se scade.
Incearca sa-i explici ca a fost un accident.

| 0IoAnA0 a răspuns:

Da se poate ...depinde la cat trebuia sa suni...la cat trebuie?

| IxaDeathAngel a răspuns:

Sincer daca e nebuna o poate scadea...pe noi ne ameninta ca neo scade de la inceputu anului si avem toti 10! Stai lin nu e notiv ca sa te sperii! Nu tio va scadea doar pentru atat

| eimicam a răspuns:

Explicai situatia si oricum sunt sigura ca nu ti-o scade, pentru ca nu a fost o greseala mare, a fost doar o intarziere