| anonim_4396 a întrebat:

Salut.am o neliniste, se poate scadea nota la purtare din cauza unui telefon?straight faceAstazi la ora de mate am primit un mesaj pe telefon si s-a auzit sunetul in clasa, profa a spus ca ne scade notele la purtare la toti daca nu recunoaste al cui a fost... e o chestie absurda, nu cred ca are cum sa scada nota la purtare pentru asa ceva. Voi ce credeti? PS.era prima data cand am uitat sa il dau pe silent:-l

7 răspunsuri:
| Alle15 a răspuns:

O poate scadea.Deoarece este interzis sa ai telu la ore si mai ales inchis.Ori va scade puncte la purtare ori alfa cine a fost si il confisca.Are tot dreptul sa scada punctele, deoarece este ora profei si ea face ordine. Avetzi noroc ca nu faceti cu directoreul, ca o incurcati toti.Si la noi s-a intamplat astfel si ia scazut puncte.Deci DA poate face asta.

| melena a răspuns:

Face asta ca sa te sperie si sa recunoasca cine a fost, e imposibil sa iti scda nota crede-ma sunt sigura de ce spun.

| Kitty_7752 a răspuns:

Nu ma stai chill
Adica la noi nu se scade din atata lucru!
Adica...
noi am spart geamuri,am stricat banci, am spart mingii, am daramat directorul din greseala pe terenul de sport si nu ne-au facut nimic! Doar am platit atat. Toata clasa! nu stiu acum la tine cum e...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da asa cred!

| hfkjgkjfg a răspuns:

Nu stu sigur daca o poate scadea, dar poate ar f mai bine sa-i zici ca tu ai fost. Si auzi, daca tot ii zici, pentru urmatoarea saptamana ar trebui sa te porti mai bine, sa fi mai respectuos, etc. etc., poate se mai linistesc apele cu profa atunci! Mult noroc!winking

| optical a răspuns:

Da chestia e ca cei din spate au auzithee hee si e imposibil sa nu se scape vreunu...si daca nu am recunoscut atunci acum nici atat.thinking Stiu ca la altii cand i-a prins cu telefoane etc. le-a luat si a trebuit sa faci cerere dar nu ar fi asta problema. Daca la o adica chiar a zis pe bune, si o sa scada la toti, o sa zica unu ca de la mine s-a auzit si dupa ce mai pot spune?

| aLeXaMaRiA_4329 a răspuns:

Nu se poate .