| YunoGasaiEceaMaiTARE a întrebat:

Va implor raspundeti repede,.
Uitati la scoala am spart din greseala o vaza.Si sunt de acord sa o platesc dar, nu stiu daca voi mai fi invatatorii si elevi suparati pe mine. Ca stiti voi, sunt un elev care are 10 la purtare si e un bun model.
Si de aia imi este frica. Ca daca afla parinti ma vor certa (cred) Si la scoala cred ca imi va scadea si nota la purtare.
Deci uite intrebarile
1)exista sanse sa afle parintii mei si sa ma certe?
2)e posibil sa imi scada nota la purtare? Cu cat?
3)credeti ca vor uita prietenii? Ca de exemplu unu a spart tot un obiect si urmatoarea zi au uitat toti.
Va rog sa imi ziceti.
Funda!
SCZ categoria.

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

Atata timp cat nu ai spart-o intentionat si vrei sa o platesti nu o sa-ti scada nici nota la purtare si nici nu te vor certa profesorii.

Parintii depinde de ei, s-ar putea sa te certe putin si sa-ti zica sa fii mai atent pe viitor.

Iar prietenii? ce importanta are nu ai facut nimic grav. Daca uita sau nu ce importanta are? E doar o vaza accidente se intampla

Daca ai spart-o intentionat e cu totul alta poveste happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Nickname1890):

"Daca ai spart-o intentionat e cu totul alta poveste "... eu am spart mai multe chestii intetionat, nu era alta poveste laughing

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu-ti face probleme de genul asta.Le va trece supararea.O platesti si gata.Nu ai vrut sa faci asta.Problema este la tine.De personalitate.Crezi ca tu nu poti gresi niciodata.Ci doar cei din jurul tau.Incearca sa iti schimbi modul de gandire.

| Cosmin86 a răspuns:

1. ce importanta are? mare chestie, o sa uite a doua zi, eu am spart n-spe mii de chestii cand eram mic

2. evident ca NU

3. DA, cui naiba ii pasa de o amarata de vaza?

| YunoGasaiEceaMaiTARE explică (pentru Cosmin86):

Uite! Era vaza primita de ziua Doamnei la care am dat toti copii cate 1 -5. Tu ce crezi Cosmin86? Ma vor certa? Ca este si unu care imi scoate creieri gen :
1)DE CE nu ai pus bancile bine.
2)Adu odata bani aia uitucule
Cred ca nu o sa ma lase! Tu ce crezi?

| Cosmin86 a răspuns (pentru YunoGasaiEceaMaiTARE):

Hai mah, nu o sa port o discutie despre o vaza nenorocita.

maturizeaza-te naibii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relaxazate! e doar o vază! nu ai darâmat o scoală happy, atunci te iubeau colegi. am glumit nu vreau să îţi dau idei. Colegi probabil au şi uitat, profesori la fel. Părinţi tăi cred că vor râde cu lacrimi dacă le vei zice la ce te-ai gândit. Esti caraghios, happy Peste câtiva ani vei râde cu lacrimi de cât de îngrijorat ai puyt fi. succes. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. parintii oricum vor afla daca dirigintele are numarul lor de telefon.
2.nu iti va scadea nota la purtare daca este prima sau a doua abatere (depinde cat de mult te apreciaza profesorii deoarece daca inveti bine, te vor ierta intotdeauna). e posibil sa te puna sa o platesti.
3. ce treaba au prietenii cu ce ai facut tu? n-au treaba daca sint prieteni adevarati.

| Park1Suin a răspuns:

Inlocueste vaza sparta cu una noua. Cereti scuze.Nu e конец света daca ai spart o vaza.Pa pa

| AdyHytPower a răspuns:

Este doar o invatatura de aici nu poate sa te certe nimeni rau datorita greselii

| xWizarD a răspuns:

Daca ai spart-o din greseala cred ca nu se va intampla nimic. Eu am spart un cos de gunoi si l-am platit si peste 2 zile nu mai isi amintea nimeni. Cat despre parinti...te vor mustra putin sa stai cuminte la scoala si chesti din astea dar trecehappy