| Gabica a întrebat:

Buna!
Ieri eram afara cu cei mai buni prieteni ai mei(sa ii numim A si B),care,apropo,formeaza si un cuplu.Si eu aveam o solnita din-aia la care alegi un numar si apoi trebuie sa faci ce scrie acolo si i-am dat-o lui B.Apoi,le-a venit lor ideea sa il sune pe ex-ul meu,vrand sa ii faca jocul cu solnita si sa ii iasa ca trebuie sa ma sarute.Si a venit ex-ul meu cu inca 2 baieti,printre care se afla si cel de care imi place mie acum si,clar,m-am simtit penibil si totusi bine,ca nu a mai trebuit sa ma sarut cu ex-ul(sa-l numim C).Apoi eu m-am sparat putin pe A si pe B si ei au presupus ca sunt suparata pentru ca ex-ul nu a venit singur si nu l-am putut saruta.A si B cred ca C inca mai tine la mine,desi au trecut deja 3 luni de cand ne-am despartit.
Mi-e teama ca nu cumva A si B sa ii spuna lui C ca inca imi place de el,desi nu e asa,pentru ca C si cel de care imi place(D) sunt cei mai buni prieteni si probabil i-ar spune si eu am totusi o speranta ca voi avea o relatie cu D.Ce sa fac?
P.S.:Nu ar strica si niste sfaturi prin care sa ma ajutati sa fiu cu D:p

1 răspuns:
| StaceyG a răspuns:

Vorbest cu A si B sa nu ii spuna nimic lui C pentru ca tu nu ti la el asa cum cred ei.Si cu D nu stiu daca ai putea fii ot ca din moment ce este cel mai bun preiten a lui C nu cred ca iar face una ca asta. Dar daca vrei sa fi cu D nu face nimic comportate normal si daca te place asa cum esti va fi cu tine daca nu eu nu cred ca are rost sa te schimbi numai pentru un baiat.