| anonim_4396 a întrebat:

ii vreo problema daca la o inmormantare nu ma imbrac in negru? (14 ani)adica nu am numa o pereche de pantaloni 3 sferturi negri si m-am gandit ca ar fi ok cu o bluzita alba cu niste sandale si cu o geanta crem...

Răspuns Câştigător
| ForgottenNobody a răspuns:

La o inmormantare nu mergi sa faci parada modei, ci sa iti iei adio de la omul care pleaca pe lumea cealalta. Atata vreme cat nu te imbraci in culorile curcubeului mi se pare bine. Alb si negru sunt non-culori, deci merge la o inmormantarehappy. E bine cum te-ai gandit sa mergi.

Condoleante.

4 răspunsuri:
| ancutsa410 a răspuns:

Daca nu tze ruda foarte apropiata nu trebuie sa te imbraci in negru

| ^__^S.y.m.o.^__^ a răspuns:

Poi, parerea mea e ca depinde de cat de apropiata ti-a fost acea persoana.In-afara de asta, nu vad ce ar fi rau in a purta nu purta negru, atata timp cat nu porti haine cu paiete roz! Nu prin culoarea hainelor iti arati parerea de rau...

| sufletzel a răspuns:

Nu-i problema. Mai ales pe caldura asta e bine sa te feresti de negru. Ideea la inmormantare e sa nu imbraci culori tipatoare (roz, ciclam, mov, rosu, etc), dar nu e obligatoriu sa imbraci numai negru, mai ales daca nu e o pers prea apropiata.

| iulialp a răspuns:

Te-ai gandit bine big grin...nu cred ca va fi nici o problema daca nu te imbraci complet in negru...in unele tari chiar albul este culoarea de doliu big grin