| anonim_4396 a întrebat:

Il plac si cred ca si el ma place. Incearca sa ma faca geloasa, dupa ce ma vede ca stau cu un baiat si ma invart in cercul baietilor mare parte a timpului. E o fata care ii spune ca il iubeste bla bla pe facebook pe perete, cine ar face asta? straight face El nu ii raspunde la mesaje.
Astazi el se plimba cu un baiat si eu am trecut pe langa ei:
a ras asa intr-un fel si dupa mai serios m-a intrebat ce fac.
luni dupa ce am lipsit saptamana trecuta, m-a vazut in clasa, el in clasa de vis-a-vis mi-a zambit si s-a uitat in ochii mei, i-am zambit si eu.
In curtea scolii, sare pe un coleg, rade tot timpul. Dupa ce si eu stau cu prietena mea, radem si etc.
Astazi in pauze, stateam rezemata de tocul usii de la clasa, se sunase de intrare, el tot pe langa usa lui de la clasa inauntru, era usa intre deschisa si statea serios cu capul mai in jos spre mine. Tot timpul cand vorbeste cu cineva din clasa de la el, e cu fata spre clasa mea si am impresia ca se uita la mine. E la o distanta mai maricica si imi dau seama mai greu.
Nu recunoaste ca ma place.
Ce credeti?

Răspuns Câştigător
| didik15 a răspuns:

Se pare ca esti indragostita din cate imi dau eu seama.Eu zic sa il tratezi putin cu indiferenta si daca vezi k se oftika si incearca sa iti atraga atentia inseamna ca te place.Dar cel mai simplu lucru pe care il poti face(asta daca ai putin TPU) este sa ii zici ca iti e simpatik si sa il intrebi daca are prietena. Daca esti mai timida fa chestia asta pe mess pentru ca e mult mai usor.Kt despre tipa de ii lasa mesaje pe facebook nu o lua in kalkul stii cum e in dragoste si in razboi totul e permis.Incearca sa ai mereu fraza asta in cap: lumea e a ta nu conteaza cate o vorhappy lasa putin timpul sa treaca si vezi ce se intampla si poate ma anunti si pe mine daca rezolvi ceva sper sa iti fi fost de folos sfatul meuhappy te pup

1 răspuns:
| NuDauFunda a răspuns:

Ce credem? Te place la nebunie! Incearca sa vorbesti cu el. Didik are dreptate in ce-a spus.