| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de ceva timp, de un coleg de clasa. Radem, ne tachima, uneori ne injuram, dar in joaca, el e foarte foarte copilaros( ex: imi pune piedici, se joaca in parul meu, ca eu dupa sa "il bat", ceea ce lui ii place, pentru ca si-o cere, cere atentie probabil, iar mie asta imi place). In ultimele 2 zile nu a mai facut asa. dar totusi multi spun ca ma place, el pe facebook ma mai baga uneori in seama, si din vorba in alta, din dinscutie in discutie mi-a spus ca nu ma place, dar sunt draguta. Apoi eu i-am spus " atunci de ce te dai la mine?" si a raspuns " Nu ma dau la tine cu sentimentele." Nu isi bate joc de fete, nu a avut o iubita in ultimii 2-3 ani, nu e popular si nu "sar" fetele pe el (decat eu, haha). S-a cam dat de gol aici, a evidentiat faptul ca m-ar putea place. Il prind deseori, cu coada ochiului ca se uita la mine, iar cand ni se intalnesc privirile, continua sa se uite, uneori nu schiteaza nimic si nu isi intoarce privirea, ci ma lasa pe mine sa o fac, alteori imi zambeste usor, si la fel, ma lasa pe mine sa "sting" aceste priviri. Imi plac la nebunie ochii lui. A spus ca de ziua mea imi ia ciocolata, pe care o ador.
Si mi-am propus sa fac cumva sa ii evidentiez faptul ca il plac, prin cuvinte si fapte, fara ca ceilalti colegi sa observe atat de mult, pentru ca ne "destrama si ne descurajeaza intr-o posibila relatie". Ajutati-ma va rog.
Dau funda, multumesc.

3 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

De ce sunt asa importanti colegii?! Daca iti place cu adevarat de el asta nu ar trebui sa fie o problema. Iubiti-va, caci iubirea este singurul lucru care tine fiinta umana in picioare.

| tanya136 a răspuns:

Inceacasă îi spui ce simți... i.al la o plimbare si spui ca de genul... știi cu toate tachinarile ăsta dintre noi am cam ajuns sa te plac...și dacă vezi ca nu spune nimic îi spui ca voiai doar sa știe nimic mai mult...

| Andra0101 a răspuns:

Spune-i ce simti..Recunoaste-ti sentimentele si totul va decurge de la sine. Cine stie poate se va infiripa ceva intre voi doi. Si in plus daca el iti face un cadou de ziua ta poti sa ii faci si tu unul sau atunci cand e ziua lui sa ii oferi o mica atentie. SPUNE-I!