| vladv26 a întrebat:

Buna,imi place ff mult de o fata, o iubesc, ea sta in bloc cu mine deci suntem la 2 pasi distanta, eu am 13 ani, ea are 14, eu nu prea vb cu ea adica nu vb deloc cu ea, cand ne intalnim unul cu altul ne salutam ca simpli prieteni, nici pe mess nu vb cu ea, as vrea sa intru in vb cu ea pe facebook, dar nu stiu ce savb cu ea? ce sa o intreb? adica ii zic salut zice si ea salut si dupa aia imi dati idei desppre ce savb? sau voi ce ati facut cand v-a placut de cineva? cum sa o cuceresc? dati-mi niste idei

1 răspuns:
| MariaaFairytale a răspuns:

Mai bine nu te complici virtual. Ar trebuii sa incepi sa vorbesti cu ea direct face 2 face. Daca tot stati in acelasi bloc bag seama ca va intalniti pe scari etc. Adica la multe fete le plac baieti care vorbesc cu tine in fata direct si nu in spate la un calculator. Plus ca fata in fata iti vei da mai usor seama ce crede despre tine. In spatele unui ecran oricine se da mare, minte etc. Cand o mai vezi ii spui salut, ce faci am auzit ca. si ii zici ceva din timpul acela..de ex. un film ce este diseara pe vreun canal si o intrebi daca ii plac filmele de genu si daca ar vrea sa va intalniti vreodata sa vedeti unu impreuna. Fii sincer si nu te prefa ca esti alta persoana ca daca incepe sa te placa va fi greu sa te prefaci in continuare. Fa-ti guraj sincer, altfel te vei complica mult cu calculatorul. GET A LIFE. Fa-o direct big grin. Vezi sa nu exagerezi, sa fii calm laughing