| MiaNaughtyHopes a întrebat:

Imi place de un baiat dar lui ii place de prietena mea.Prietena mea nu-l place,chiar il face enervant si zice ca ar vrea sa fie doar prieteni, nimic mai mult.Baiatul face parte din grupul nostru de prieteni si iese mereu cu noi in oras si as vrea intr-un fel sa-i atrag atentia, nu stiu ce sa fac...cand suntem afara vorbeste mai mult cu prietena mea.Cand sunt in preajma lui ma intimidez si chiar nu pot sa-i vorbesc prea mult de acea astept intr-un fel sa imi vorbeasca el primul. Uneori am vazut ca se mai uita la mine si chiar nu stiu ce sa cred.Credeti ca am vreo sansa?

2 răspunsuri:
| Dayuuum a răspuns:

Oh, stiu cum este puppy dog eyes.
In primul rand, ii poti atrage atentia astfel:
1. Fa lucruri asemanatoare cu cele pe care le face prietena ta, doar ca fa-le mai bine! laughing
2. Fii mai deschisa, zambeste mai mult, glumeste. Baietilor le plac fetele deschise si glumete.
3.Nu trebuie sa te dai in spectacol doar ca sa ii atragi atentia. S-ar putea sa il sperii laughing
E posibil sa te simpatizeze deja, cine stie happy. Nu trebuie sa iti pierzi sperantele. Dar gandeste-te bine daca chiar merita sa faci toate astea pentru el. E baiatul potrivit pentru tine? Eu spun sa lasi ca lucrurile sa decurga de la sine. Fii tu insati si fii mai indrazneata. Pupici, numai bine.

| AalLeExX02 a răspuns:

Nu stiu daca ma crezi dar si eu sunt in aceeasi situatie... Atata ca eu is baiatullaughing! Si mie imi place de fata aia! Nu de prietena! O cam gasesc simpatica...dar nu prea mult!laughing. Pai tu daca ai vrea sa ii atragi atentia, vorbeste si u cu el, nu o lasa doar pe prietena ta sa vorbeasca, mai da-i un zambet! Si nu incerca sa impresionezi prin ceva cu ce altcineva incearca sa impresioneza, fii diferita, fii tu! Nu te rusina cand esti pe langa el si ia si tu atitudine, daca ai o dispozitie buna si arati ca esti fericita o sa il atragiwinking. Succes