| Brioşicazburătoare a întrebat:

Imi place foarte mult de un baiat de la mine din clasa si cred ca si el ma place putin pentru ca, cand mai trece pe langa mine se mai uita la mine sau cand ma uit eu la el da sa imi zambeasca sau eu stau cu cateva banci in spatele lui iar langa mine stau niste prieteni si cateodata cand se intoarce si vorbeste cu ei se mai uita si la mine.
Mie imi e cam rusine sa vorbesc cu el si el la fel(adica si lui ii este rusine adevarul e ca nu prea vorbim dar cand vorbim vorbeste asa mai incet si nu prea isi gaseste cuvintele exact ca mine cand vorbesc cu el ) si nu stiu ce sa fac. Normal baiatul trebuie sa vina la fata nu invers.
As vrea sa fiu cu el dar nu stiu ce sa fac as vrea sa ma bag mai mult in vorba cu el dar nu stiu ce sa.i zic ca ma intimidez usor.
Funda!

4 răspunsuri:
| vlad89c a răspuns:

Pentru mine e clar ca si el te place daca se comporta asa. Acum cateva minute am citit tot ceva de genul asta, dar era vorba despre un baiat caruia ii placea o fata.
Iti sugerez totusi sa incerci sa aflii de la alti colegi de clasa, sau de la prietenii lui daca lui chiar ii place de tine; daca ei zic ca nu au auzit nimic, nu te descuraja, de obicei la inceput baietii nu zic nimanui sentimentele lor sau chiar mint.
Daca el nu e incujarat de cineva sa te invite undeva, sau sa va plimbati, sau macar sa iti dea un biletel in care sa iti spuna ce simte, atunci tu vei fi nevoita sa faci asta.
Daca as fi in locul tau l-as complimenta, de exemplu ca se imbraca bine, l-as felicita atunci cand face ceva bine sau ceva curajos, si as incerca sa il fac sa vada ca lui ii dau mai multa atentie decat celorlalti.
Dar ai grija, sa nu ajungi sa devii sluga lui, adica sa nu se foloseasca de tine.
Ce iti voi zice poate ca t-i se va parea penibilhappy, daca alte fete din clasa se iau de el, incearca sa il aperi, incat sa vada si el asta; sau daca alti baieti se iau de el sa le spui asa: ce, sunteti gelosi ca e mai dragut decat voi?,
daca nici una din astea nu merge, invita-l sa va plimbati undeva; iar in opinia mea, una din ultimele variante, dai un biletel pe care sa scrie ca iti place de el, dar sa nu il dai in timpul orelor, sa nu treaca prin mainile altor colegi, pentru ca il vor citi, si atunci vor fi cateva probleme. In schimb poti sa rogi o prietena sa il dea, si sa spuna ca e din partea ta. Ultima varianta e sa ii spui direct ce simti, ceea ce mi se pare foarte greu.
Sper ca te-am ajutat-> daca da, nu uita de fundabig grin.

| Carnage a răspuns (pentru vlad89c):

Frate si mie imi iau toate apararea astea inseamna ca ma plac rolling on the floor) nu frate doar ca tzin la tine ca un prieten daca vrei sa faci ceva ia-ti pipota in dintii si spune-i la mine a mers si suntem ff. fericiti impreuna big grin

| Ciocolataaaa a răspuns:

Oo ce dragut :X
pai eu zic sa ii trimiti niste biletele in care sa vorbiti despre muzica sau ceva ce stii ca ii place si apoi sa zici : hai ca ne vede profa vb in pauza, vin-o la mine la banca. si vine si o sa continuati sa vb iar restul vine de la sine happy succes

| ByaBella a răspuns:

Te inteleg, eu i-am spusbig grinMai bine sa stie de la tine decat de la altii. Daca nu vrei sa-i zici asteapta sa-ti zica el, dar poate nu o va face de rusine.