| Brioşicazburătoare a întrebat:

Imi place foarte mult de un baiat de la mine din clasa si cred ca si el ma place putin pentru ca, cand mai trece pe langa mine se mai uita la mine sau cand ma uit eu la el da sa imi zambeasca sau eu stau cu cateva banci in spatele lui iar langa mine stau niste prieteni si cateodata cand se intoarce si vorbeste cu ei se mai uita si la mine.

Mie imi e cam rusine sa vorbesc cu el si el la fel(adica si lui ii este rusine adevarul e ca nu prea vorbim dar cand vorbim vorbeste asa mai incet si nu prea isi gaseste cuvintele exact ca mine cand vorbesc cu el ) si nu stiu ce sa fac. Normal baiatul trebuie sa vina la fata nu invers.

As vrea sa fiu cu el dar nu stiu ce sa fac as vrea sa ma bag mai mult in vorba cu el dar nu stiu ce sa.i zic ca ma intimidez usor.

Funda!

3 răspunsuri:
| Alina_9592 a răspuns:

Uite ce te sfatuiesc eu sa faci. Sunt cateva trucuri ale fetelor sa scape de timiditate si sa treaca usor peste. Daca el este timid si tu la fel si tu iti doresti sa fiti impreuna, fa tu primul pas. Nu este o regula cine face primul pas. Cand esti indragostit nu conteaza.
-intr-o zi imbracate mai special, fa-ti parul asa cum iti place tie si i-ati inima in dinti
- in clasa uitate frumos al el, iar daca se uita si iti zambeste fai cu ochiul si dupa vb cu o prietena de a ta
-apoi el va curios si va intelege ca iti doresti la fel ca el sa fiti impreuna
-dupa in pauza intreaba-l daca si-a facut tema la ceva si daca te poate ajuta si pe tine(pretext sa stai maia proape de el)
-apoi zii cai multumesti mult
-laudai freza(daca prefera sa-si faca)
-sau adica s-a tuns joacate in parul lui si zii ca-ti place sa te joci in parul scurt al baietilor
-spune-i ca-i sta bine cum sa imbracat azi
-daca are albastru pe el zii ca iti place mult culoarea(si el iti va multumi)
-daca iti cere ajutorul cu orce, nu ezita sa-l ajuti
-dupa ce ai discutat, spune-i ca tu trebuie sa pleci
-si el te va urmari curios sa vada unde te duci
-cerei sfaturiwinking spune-i ca ti-e iti place de cineva si ca ai vrea sa-i spui da esti cam timida si intreaba-l el ce ar afce in privinta asta? si daca zice nu stiu... spune-i asa "Uite daca ti-e ti-ar placea de mine cum mi-ai spune asta?" si el se va prinde ca-ti place de el.
-daca nu merge, incearca sa te lovesti de el din greseala(cu intentia ta, dar sa para ca a fost din greseala) apoi cereti scuze, spune-i ca iti pare rau si ca daca il doare ceva si apoi ii zici usurata, ce bine ca nu ai patit ceva, nu vreau sa ti se intample nimic si el va vedea ca-ti pasa de el si siguranta luihappy

sper ca nu te-am plictisit...Mult succes si te astept cu raspunsul...happy

| BOTOASAMICA a răspuns:

Incearca sa vb mai mult cu el ca poate va apropiati mai mult sisi face curaj si te intreaa, daca nu merge astan intreaba-l u pe el