| Evelinn123 a întrebat:

Bună
Îmi place de un băiat, îl cunosc de câțiva ani dar până acum nu m-am gândit la el ca la un iubit
Mai de graba un bun prieten.îl cunosc de aproximativ 4 ani, in tot acest timp ne-am comportat ca simpli prieteni, făceam glume unul de celălalt, ieșisem seara pe afară dar in același grup de prietenii..etc
Dar in ultimele luni totul se schimbase parca.el nu mai ieșea pe afară sau in locuri diferite
Mi-am făcut o relație(toxica pot să spun) când m-am despărțit prima oară de acest "iubit" am zis să ies ca să nu stau in casă și să bocesc..am iesit cu prietenul meu(x sa îl numim) și au mai venit câțiva prietenii
Am stat și am vorbit ore in șir și parca toata atmosfera era de vis, el era schimbat, îmi vorbea foarte plăcut.iar din seara aia am simtit un fior ciudat
Am mai iesit câteva serii dar la scurt timp m-am împăcat cu iubitul meu
Pana la urma iarăși ne-am despartitlaughing
Și atunci a fost și pentru ultima oară..ai mei nu l-au acceptat, eu am încercat din răsputeri să îl fac plăcut in familia mea iar lui nu ia pasat..dea lungul relației erau doar certuri asa că am hotarat să ma despart de el dar să și plec din țară(eu inițial trebuia să plec mai devreme dar am tot amânat) iar acum am zis că gata nu mai pot trebuie să plec(am doar 19 ani și vreau un viitor mult mai bun pentru mine și in Ro mai greu îl obții asa că am plecat)
In ultima seara inainte să plec am ieșit in club cu X și cu fratele meu
In seara respectiva el era doar pe lângă mine și se purta foarte drăguț
Faza e că atunci nu mi-am dat seama deși îmi spuneam câteva persoane din jurul meu ("Vezi că X te place si nu glumește") dar mi-a fost frică el părând genul Bad Boy
Plus că stam într-un sat destul de micut si vorbele circula si se înfloresc de la om la om si îmi era frică si că poate dacă ii spun ceva să nu mă "fac de râs"
Iar acum sunt in Germania la maică-mea de aproape doua săptămâni si de fiecare dacă când avem ocazia si ne vedem pe camera si îmi vorbește ii văd bucuria din ochii
Și nu stiu ce să fac acum
Eu urmează să merg de sărbătorii acasă dar o să trebuiască să vin înapoi
Iar el o să rămână si parca îmi e frica să incerc cu el ceva.
Voi ce spune-ți

Răspuns Câştigător
| Gabriellk a răspuns:

Viata este mai scurta decat pare! trateaz-o ca pe o experienta. incearca sa vezi daca te poti simti bine. lucrurile care te fac sa simti ca traiesti sunt putine in viata si daca le ratezi, pierzi.

1 răspuns:
| aditimus a răspuns:

Fa ce iti dicteaza inima si nu noi.