| NetRevolutionary527 a întrebat:

M-am gândit că pot să primesc un sfat care m-ar putea ajuta. De curând aprox acum 2 zile eu si iubitul meu ne-am certat (suntem într-o relație de aproape un an) dar niciodată n-a stiut sa comunice cu mine, mereu a facut când a fost vorba de o cearta. Ieri a iesit afara cu prietenii, nu mi-a zis exact cu cine eram prea supărată pe el, a stat afară până la 12 noaptea iar eu in tot acest timp am stat cu un prieten de ai nostri comun. A ajuns acasă și mi-a zis ca trebuie să îmi zică ceva dar să nu mă grăbesc că avem toată noaptea să îmi zică (fiind pe apel cu el si prietenul nostru cu care vorbeam) curioasă i-am zis să închidă să văd ce are de spus.
Ca sa aflu ca la bâlci l-a pupat o fata și el n-a facut nimic.
Nu a dat-o deoparte,nici n-a fost in stare sa ii zică că are iubita și după toate astea după i-a dat și follow pe insta (am inteles ca era ceva prietena cu el) a trebuit un prieten să se ducă să îi zică că are iubita.
Am stat toata seara să plâng cu un prieten(băiatul cu care vorbeam cât a fost el plecat, Andrei o sa ii zic).
În aceeași seară el s-a uitat pe o aplicatie și mi-a zis ca iubitul meu iar e afară cu niste fete, care ma barfesc ff mult chiar dacă nu mă cunosc, s-a mai intamplat asta si mi-a promis că nu o sa se mai întâmple. Eu prima oară nu am crezut. De dimineata am iesit afara cu el si tot grupul nostru și l-am luat la întrebări.
Tot ce a știut să zică e "nu stiu" sau pur si simplu se uita la mine cu o fata de milog.
Toată relația a facut asa când a fost vorba de o discutie serioasă sau o cearta.
Am asteptat, am zis să nu îl grăbesc, mi-a zis ca ii mai greu să vorbească că nu prea a avut relații și nu știe cum să acționeze.
Dar mi-a ajuns si în situația asta făcea la fel.
Și maxim a mai zis "mare lucru a fost un follow " si" nu stiam ca o sa ma pupe " sau " nu m-am mai dus după ea să îi zic că are iubita " m-am enervat extrem de rau si i-am zis ca n-am mai vorbit.
În seara asta l-am sunat să îl întreb ceva și mi-am adus aminte de ce a zis Andrei de fetele alea.
Asa ca l-am întrebat.
Instant i s-a schimbat intonația vocii din calm în agitat.
Mi-a zis ca da era tot grupul lor cu el afară.
Dar nu mi-a zis ca i-a fost frica.
E cred ca a patra oară când mă minte în legătură cu fetele astea.
Sunt ff nervoasă și nu stiu ce sa fac.
Stiu ca tine la mine mult.
Dar nu știe cum să acționeze în situații.
Imi ascunde chestii.
Dar stiu ca daca as fi facut eu asta s-ar fi enervat.
Ar fi aruncat tot in calea lui.
Va rog mult sa ma ajutati.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ei, astea sunt copilarii... certuri fara importanta intre adolescenti.
Eu vad multa imaturitate la amandoi si daca relatia asta nu merge, apai nu-i bai ca are balta peste (adica mai gasesti sute de baieti liberi, cu care te poti imprietenii).

| lpavel a răspuns:

Cam confuza situatia voastra... ori nu te mai iubeste si vrea sa termine cu tine ori vrea sa te faca doar geloasa. Ar cam fi timpul sa iei masuri, spune-i ca-ti ajunge din prostiile si jocurile lui iar tu vrei sa te desparti. Daca nu va reactiona in nici un fel, e clar, el a vrut sa va despartiti dar nu a avut curaj sa-ti spuna, iar daca iti va spune ca se va schimba atunci tu tot s-o tii pe a ta ca vrei sa va despartiti si stai asa o luna, daca in tot acest timp va incerca sa va impacati ii vei spune la urma ca numai cu conditia... (ce vrei tu) si asa vei obtine iubitul dorit, iar daca il pierzi asta e, n-a fost sa fie, mai devreme sau mai tarziu tot ar fi venit acest timp asa ca mai bine acum decat mai tarziu!

| Ka0ru a răspuns:

Daca tinea la tine mult crezi ca facea magariile astea? Lasa-l frate, chiar nu vezi ca nu-i nimic de el?