| anonim_4396 a întrebat:

imi place foarte mult voleiul dar am unchii destul de mari si nu as vrea sa le rup,dar nici la volei nu as putea ca sa nu merg,ce sa fac,, renunt la unchii sau la volei?

Răspuns Câştigător
| UnOmGanditor a răspuns:

Uite ce este, iti zic asta ca baiat. Faptul ca ai unghii mari nu te face mai frumoasa, poate in fata fetelor dar eu ca baiat nu ma uit la ghearele tale si zic vaaai ce frumoase...ma uit la cur si tate. Si eu practic acest sport si pot sa-ti zic ca desi am unghiile taiate mai mereu intr-un joc aproape mi s-a dezlipit unghia de carne (nu stiam ca e asa dureros big grin ).
Daca tie iti place volei-ul cum imi place mie iti recomand sa-ti tai ghearele si sa joci :=)

3 răspunsuri:
| Adelina004 a răspuns:

Eu zic ca daca iti place atat de tare volei-ul sa nu renunti la el, adica daca joci volei te mentii si in forma. taie-ti unghiile putin mai mici ca sa nu se rupa ele mici de tot si nu va trebui sa renunti la volei.in plus in anul 2012-2013 nu se mai poarta unghiile prea lungi. sper ca te-am ajutat. Funda? te rog puppy dog eyes big grin

| Eviiii a răspuns (pentru Adelina004):

Buna.Si eu fac volley de 3 ani si un pic.Eu zic sa-ti mai scurtezi putin unghiile incat sa nu-ti para rau ca leai taiat.La volley zic sa nu renunti, deoarece vad ca tii foarte mult sa te duci si chiar iti place.Acesta iti face foarte bine si te mentine in forma.Nu renunta la volley, asta e tot ceti spun!

| Claudys a răspuns:

Unghiile o sa creasca si peste 20 de ani... volley peste 20 de ani nu cred ca o sa mai faci. Plus ca sportul face foarte bine. eu propun sa iti scurtezi unghiile. happy asa poti juca si volley si ai si unghii frumoase.