| Saravis a întrebat:

Buna imi place mult de un baiat e mai mare decat mine cu 1 an si suntem buni prieteni mai demult m-a intrebat daca vreau sa avem o relatie iar eu l-am refuzat pe atunci nu imi placea de el dar acum m-am indragostit credeti ca daca l-am refuza atunci nu va mai vrea sa avem o relatie acum? spuneti-mi si mie ce sa fac

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

N-ai mentionat cum a reactionat el dupa refuz? S-a indepartat sau s-a resemnat? Ar fi minunat daca s-ar fi indepartat pentru ca ar fi insemnat ca te-a placut cu adevarat si refuzul tau l-a durut. Daca insa te vede ca pe o prietena n-ar strica o discutie despre dragostea asa din "coincidenta"

3 răspunsuri:
| smile a răspuns:

Buna! Pai mai intai ar trebui sa iti pui intrebarea daca el te mai place si acum poate si el s-a indragostit de altcineva. In cazul in care te mai place nu cred ca ar fi atat de imatur incat sa te refuze doar pentru ca nu simteai nimic pentru el. Ar trebui sa ii spui daca mai simte ceva pentru tine si daca puteti avea o relatie. Daca raspunsul este negativ si el este indragostit de alta fata ar trebui sa fii intelegatoare.succes

| RAZVANEL_4513 a răspuns:

Pai daca te iubeste cu adevarat ar trebui sa doreasca sa aveti o relatie doar daca nu are pe altcineva

| lissu99 a răspuns:

Hello eu una cred ca daca inca sunteti prieteni foarte buni e posibil sa te placa in continuare... Dar am o intrebare ai avut pana acum inca un prieten si cand te-a vaut cu el cum a reactionat?