| AnemonaP a întrebat:

Imi puteti arata site-uri sau filmulete/exercitii prin care imi pot imbunatati foarte mult memoria vizuala? Invat foarte repede daca memorez cateva randuri si,, le citesc" direct din memorie si astfel vreua sa invat.

1 răspuns:
| Caranfil a răspuns:

Buna,poate gresesc dar nu stiu daca exista exercitii pentru imbunatatirea memoriei vizuale.Cred ca daca citesti de mai multe ori ceva, il vei retine mai bine decat daca ai citi o data.Adica pur si simplu muncesti mai mult