| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Imi puteti da si mie pasii de la hora de mana si sarba?
Dau funda si vot

8 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Pai hora e cel mai simplu de invatat si de explicat.
Practic sunt 2 pasi in fata, se pleaca cu dreptul, deci pas in fata: pas in fata pornind cu dreptul, si aduci stangul langa, apoi in continuare in fata inca o data cu dreptul, si cand aduci stangul cand il pui jos faci o usoara bataie.
Pur si simplu doi pasi in fata pornind cu dreptul...pasii sa fie relativ mici (ca nu pui porumbbig grin), dar nici f mici sa nu ramai in spate....si daca nu iti iese faza cu bataia la pasul 2 poti renunta la ea
Si mare atentie, relaxare in corp si mai ales in maini.

| anonim_4396 explică (pentru SimonaNicoletaღ):

Nu am prea priceput dar oricum am avut petrecerea si am invatat acolo

| SimonaNicoletaღ a răspuns (pentru anonim_4396):

E usor ..eu am incercat sa-ti explic cu cuvintele mele. scuze.

| Lotus_Dance_Vichy_1964 a răspuns (pentru SimonaNicoletaღ):

Draga Simona incerc sa-ti explic cum vin pasii de hora.Se pleaca cu piciorul stang si urmat de drept, stang si drept fiind punctat cu varf, deci sunt 4 pasi nu 2. Varful aratand directia de mers in spate. Cand mergi in spate pleci cu varful drept in spate si urmat de stang, drept, stang varf.
Daca te uitai mai atenta la filmuletul http://happyhour.protv.ro/......ulara.html cu Nea Marin iti si explica in 2 minute ce inseamna pasii de hora.O zi buna tuturor.

| Dyidy a răspuns (pentru SimonaNicoletaღ):

Nu-i nimic! M-AI INVATAT PE MINE!

| OdaeClement a răspuns:

Explicațiile complete online, pentru hora le aveți aici: https://danceaddiction.ro/......as-cu-pas/