| AndraSiAtat a întrebat:

Imi puteti spune cum ar trebui sa ma imbrac in prima zi de scoala la Liceul Pedagogic din Galati? Daca exista o uniforma in prima zi pot totusi sa ma imbrac normal sau nu?

Răspuns Câştigător
| scrisoarededragoste a răspuns:

Bună. Pe vremea mea la liceu toţi trebuia să vină în uniformă deoarece era Colegiu, chiar din prima zi. Dar acum cred că ai putea să abordezi ceva după gustul tău.

Eu zic să-ţi iei o fustă neagră, albastru închis sau orice altă culoare, o cămaşă albă sau ce culoare preferi şi sandale. Sau poţi înlocui fusta cu pantalonii. Depinde de preferinţe.

O seară plăcută îţi doresc.

7 răspunsuri:
| Euletitia a răspuns:

Buna! Sfatul meu e sa creezi impresie buna profesoriklor inca din prima zi de scoala...stii cum e, prima impresie cu greu se mai schimba. Asa ca ar fi bine sa te interesezi din timp daca exista uniforma si din ce este alcatuita si sa te prezinti imbracata cu aceasta. Daca nu este uniforma, opteaza pentru haine elegante, frumoase si corect asortate, darin primul rand decente, evitand decolteurile, pantalonii mulati, fustele sau rochiile scurte, machiajul strident, manichiura in culori neon, tunsorile si coafurile extravagante si bijuteriile XXL. Daca nu exista uniforma, iti sugerez sa te imbraci intr-o pereche de pantaloni din stofa la dunga, negri sau bleumarin ori gri si o camasa cu maneca scurta si un decolteu micut in V intr-o culoarepastelata, de exemplu lila, bleu sau roz pudra. Incalta o pereche de balerini din pieleintoarsa si accesorizeaza-te cu o poseta tot din piele intoarsa de dimensiuni medii. O alta varianta ar fi sa optezi pentru o rochie pana la genunchi si cu maneca scurta sau 3/4, in ce culoare iti place tie, asortata cu o pereche de sandale finute cu ttoc de 5 cm din piele mata, lacuita sau intoarsa si o poseta micuta(dar nu plic) din acelasi tip de piele ca sandalele. i9ndiferent ce vei purta, accesorizeaza-te cu un set finut de bijuterii din aur alb sau galben sau argint, fie cercei tip bobita si colier si bratara, fie o pereche de cercei mai marisori, un lantic cu pandativ si un inel. Machiajul sa fie cat mai simplu si natural, putin gloss sau ruj de culoare nude, rimel si un start subtire de fond de ten daca ai cosuri fiind mai mult dceta suficient. Unghiile lasa-ti-le la dimensiuni medii, sa nu fie nici scurte ca ale baietilor, dar nici prea luingi, in forma patrata si vopseste-le cu oja deschisa la culoare, roz, crem, bej sau lila. Parul lasa-ti-l liber pe spate sau fa-ti niste bucle lejere. Iti doresc mult succes la scoala si sa ai parte de niste ani de liceu minunati, cu multe realiari si fericire!

| AndraSiAtat explică:

Multumesc pentru raspunsuri:*

| scrisoarededragoste a răspuns (pentru AndraSiAtat):

Cu plăcere. Îţi mulţumesc şi eu pentru premiul acordat şi mă bucur că sfatul meu ţi-a fost de folos.

O seară cât mai plăcută.

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru AndraSiAtat):

blushing eu sunt la Pedagogic Focsani devil ce profil esti? ce clasa?

| AndraSiAtat explică (pentru Cristinaaaaaaaaaaaa):

Pai eu sunt in primul rand din Galati.Si inca nu am intrat la liceu dar as vrea la liceul acesta.happy Mai am un an big grin

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru AndraSiAtat):

Aww.succes:X

| AnaTeşcan a răspuns:

Păi. eu îţi sugerez să nu mergi în : pantofi NOI, blugi NOI, bluză NOUĂ etc. Ceea ce vreau să zic nu este să te duci în haine vechi ci să nu te duci in haine ( toate hainele de pe tine ) abia luate de pe raftul magazinului care lucesc si se vede că nici măcar nu te-ai atins de ele. După părerea mea cine se îmbracă aşa e cel/cea mai mare cocalar/ă! La ce să porţi. asta depinde de tine. Dacă preferi blugi, sau un top lung cu colanţi. totul depinde de stilul tău vestimentar. Îmbracă-te astfel încât să te simţi perfect. Te pup scumpa :* şi depinde de tine dacă inţelegi sau nu ce am spus la început. Toate cele bune.