| emaalexandra97 a întrebat:

Buna,imi spuneti si mie ce ar trebui sa vorbesc prima oara cu un baiat (cand facem cunostinta), avand in vedere ca el se duce la sala?

Răspuns Câştigător
| Violente a răspuns:

Ce ar trebui sa vorbesti cu un baiat avand in vedere ca el face sala? laughing

Ciudată abordarea, daca nu făcea sală nu puteai vorbi cu el? thinking

Păi depinde de scopurile tale, dacă vrei sa il atragi si sa concepi o relație pe plan sentimental cu el, nu trebuie sa iti faci planurile de acasă, lasa totul sa curga pe moment, momentul si clipa fac diferența.

Niciodata la o intalnire sa nu te duci cu lecția invata de acasa, deoarece niciodata socoteala de acasă nu coincide cu cea din targ, si s-ar putea sa te pierzi in fața faptului împlinit.

Du-te, socializează cu el, intrebari cotidiente "ce faci, ce clasa esti, cati ani ai, unde inveti, ce iti place ș.a.m.d.", ia-l incet ca poate este timid, ai rabdare cateva zile, creeaza mai intai o relatie bazata pe prietenie si socializand iti vei da seama daca se poate, sau nu!

Baftă! big grin

| emaalexandra97 explică (pentru Violente):

Nu e vorba ca daca nu face sala nu puteam vorbii cu el, doar am dat un detaliu.

| Kate99 a răspuns (pentru Violente):

Si daca avem parte de un moment stanjenitor in care niciunul nu spune nimic? Idei?