| anonim_4396 a întrebat:

Imi vine sa mananc intruna, mi-e foame mereu.Nu conteaza ca mananc fructe,ciorba, salata etc. ca imediat iar imi e foame si as vrea sa slabesc.Ce as putea sa fac?(15 ani,fata, 1.71 m inaltime, 55.5 kg)

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Normal ca ti foame non stop, manca oua, carne de porc proteine

| WaterDrop a răspuns:

Atata timp cat nu depasesti numarul de 1.400 kcal pe zi, vei slabi.Senzatia de foame este un indicator bun ca se intampla asta.Cam tot ce ai enumerat tu acolo insa sunt alimente cu ardere rapida.Incearca sa adaugi niste fibre in regimul tau si carne.Alimente care se digera mai greu, pentru a diminua senzatia de foame pe parcursul zilei. Desi nu pare nimic in neregula cu greutatea ta, dar, cum doresti tu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai greutatea perfecta.Pai daca mananci doar ciorbe, salate si fructe normal ca ti-e foame.Mananca mai variat.

| Severin_Ana_1993 a răspuns:

Incearca sa bei mai multa apa, deoarece senzatia de foame poate fi cauzata de lipsa de apa.
Incearca sa bei un pahar de apa inainte de fiecare masa si dupa.
Desi mi se pare ca la inaltimea pe care o ai 55, 5 kg. sunt ok, dar incearca.