| Danieladaniiii a întrebat:

In aceasta vara vreau sa ma duc la mare! Dar nu stiu unde sa ma duc, la Mamaia sau Costinesti? Tatal meu sustine la Mamaia pentru ca spune ca la Costinesti e mai murdar si mai urat, iar mama mea vrea la Costinesti pentru ca spune ca acolo sunt mai multe discoteci, cluburi si chestii... eu nu stiu unde sa ne ducem pentru ca nu am mai fost la mare straight face. Spuneti-mi va rog unde ar fi mai frumos si mai distractiv sa ma duc. funda puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| MandarinaRoz a răspuns:

Eu merg in aproape in fiecare an de la varsta de 3 ani la Mamaia si apa e mai curata, dar exista si petreceri si cluburi.In Costinesti am auzit ca e statiuna familistilor adica e linistit si poti sa te relaxezi.Eu sincer iti recomand Mamaia sunt mai multe de vazut.

2 răspunsuri:
| valentino52 a răspuns:

Legal de cluburi in Mamaia sunt de 20 de ori mai multe cluburi/discoteci ca in Costinesti. Spre exemplu in Costinesti ai Megadiscoteca Tineretului, Club Gossip, Discoteca Max, Club Imperio (care asta vara era inchis) si VoxMaris cred. Pe cand in Mamaia ai de la cluburi low cost si gen TanTan, SummerCrush, SummerCrema, Megalos etc, la cele mai de fite cum ar fi Office, Fratelli, Ego, Bellagio, Princess la beachbar-uri CrazyBeach, Kudos, Cafe del Mar si multe altele. Si de la an la an se schimba, se deschid altele noi cum ar fi Le Gaga, Summerwish, Goa, Gaia, Mania, Turabo, Fusion, Bamboo (acestea s-au inchis dar e posibil sa le deschida la loc pe unele) si multe altele au mai fost. Si cluburi de manele exista chiar cum ar fi Balkan, La Lautari, Million Dollars. Si daca asta nu e indeajuns, sunt o multime de terase si beachbar-uri mai "no name" unde se dau petreceri. La costinesti ai cam in fiecare seara un concert gen Connect-R sau Guess Who pe cand in Mamaia cluburile au deschis de joi pana duminica, in timpul saptamanii nu sunt deschise. Totodata in Mamaia se organizeaza evenimente gen the Mission si atmosfera in cluburi e una mai selecta. Cluburile ofera un spectacol de nota 10 cu tematici diferite in care se vede ca s-a investit destul de mult (acrobatii, 20 de animatori si animatoare, decor diferit etc). Eu unul fiind constantean, imi convine sa merg in weekend in Mamaia si in timpul saptamanii mai dam intr-o marti, miercuri o fuga pana la Tineretului. In Mamaia sunt mai multe fite, arogante, lucruri dupa care adolescentele se dau in vant deci daca ti le permiti o sa te distrezi de minune. La Costinesti sa zic asa mai mult tabere, studenti, mai se face o cheta, unii dorm la cabanute, altii in cort in curtile unor pensiuni deci nu se uita lumea urat la tine daca vii imbracat nu stiu cum. Dar indiferent de situatie distractia din Mamaia pentru mine o depaseste cu mult pe cea din Costinesti, incearca sa mergi la CrazyBeach ca o sa te simti ca in Ibiza.

| H1H1OGH0S7 a răspuns:

Salut. Eu ma duc de 10 ani la Navodari. Acolo este si ieftin si frumos si curata apa si buna plaja, este superb (PARADIS), apa nu este dintrodata adanca. La Costinesti nu este frumos am fost si acolo si pierzi o gramada de banii. La Mamaia este mai frumos de o suta de ori deci eu as alege Mamaia. Dar tot Navodari ma duc. BAFTA SI DRUM BUN. Funditaa?