| anonim_4396 a întrebat:

in clasa mea am o fata care este foarte nesuferita, se baga in seama asa fara sa nu ii zica nimeni nimic si ma tot enerveaza cand face glume proaste mai ales atunci cand vine cineva cu lucruri noi ea trebuie sa comenteze sau mie atunci cand stau in banca vine la mine si ma ciufuleste si ma enerveaza acest lucru mai ales ca eu stau o gramada de timp la baie ca sa imi fac parul sa arate bine, ce ar trebui sa ii zic sau sa ii fac sa ma lase odata in pace?

Răspuns Câştigător
| DeeVee a răspuns:

Nici eu nu suport astfel de tipe laughing) pitzipoance, cum le mai spun eu. Cred ca ar trebui sa ii atragi atentia sa se comporte mai omeneste, doar nu e ea regina "junglei" no? Daca se intampla sa inceapa sa se scalambaie la tine : "si ce vei face in privintza asta", etc. ii poti raspunde foarte simplu ca tu nu vei face nimic, dar cand il va apuca vreodata pe unul/una nervii pe ea, sigur se va trezi cu o "scatoalca".tongue. La faza cu parul ii poti spune :" merci chiar nu imi placea cum imi statea inaintehappy "
Sau exista si indiferenta happytongue
Mult succes!

Baby.ShiNe

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Vorbeste cu dirigentele.De barfit e una, de agresiune fizica e alta
Cam din topor fata astathinking

| Emena a răspuns:

Lol. tu nu stii de gluma.in fine. Spune`i sa te lase in pace. ce e asa de greu? rolling eyes

| kattya96 a răspuns:

Deci cu nesuferiti din astia nu reusesti niciodata sa te-mpaci, crede-ma ei nu inteleg de "NU" inteleg numai de plictiseala - asta inseamna ca atunci cand se plictisesc sa faca acel lucru atunci vei avea pace. Singura nu poti sa o infrunti (asa sunt persoanele astea), insa daca tabarati mai multi cu gura pe ea ma refer la cei care nu o suporta nici ei ( banuiesc ca sunt mai multi) si ii spuneti sa va lase impace, nu va avea ce sa faca pentru ca va fi inferioara si se va opri. Crede-ma merge intotdeauna.
SUCCES!happy

| smile a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa o ignori.

| gigiro a răspuns:

Spune-i direct in fata ceea ce gandesti si ca daca nu se astampara, vorbesti cu dirig, sau cu parintii ei.

| emm a răspuns:

Pai cand mai vine o data la tine spune'i si tu cu tonul ceva mai ridicat ceva de genu' "lasa'ma in pace odata"
sau incearca sa o eviti, sa o ignori.
daca o sa te porti si tu ca ea nu o sa va intelegeti niciodatahee hee

| rosto a răspuns:

Spune-i ca daca iti mai baga o data mana in par i-o rupi si o bati cu ea pana chitaie. LOL. laughing

| oana_9912 a răspuns:

Vb cu ea si zii sa inceteze cu comportamentu ei... daca nici asa nu merge, ciufuleste-o si tu, sau eventual in cel mai rau caz de fiecare data cand vine la banca ta scuip-o laughing). sper sa intekleaga de vb bunastraight face:*

| Axyi96 a răspuns:

Daca e vorba de Teo cand nu vine Alice la scoala iate de eawinkingwinkingwinking

| TheOne_5413 a răspuns:

Eu zic sa o bati sau o alta parte mai pasnica ...adica spune-i ca daca are ceva treaba cu tine sa discute cu tine dupa ore. sau daca vrea sa te atinga sa o faca dupa ore...cam asa ceva