| XnameX a întrebat:

Buna in curand vine banchetul de clasa a 8a pe 18 mai si am cateva probleme
1 cum sa imi albesc dintii ii am putin cam galbeni pentru ca eu stau la tara si iarna e apa foarte rece si incep sa ma doara asa ca am cam renuntat, nu vreau sa ma duc la medic ceva care se rezolva acasa. credeti ca daca ma spal acum dee mai multe ori pe zi voi reusi?
2 mi.am luat tocuri de 15 cm adica sunt platforme pentru ca nu pot merge pe tocuri subtiri ideea e ca eu pot merge pe platforme de 10 cm adica si pe afara am fost si la scoala si nu am probleme dar la astea de 15 cand am iesit afara sa ma plimb pe alee am obosit foarte tare si ma dor piciaorele ce as putea face ca sa ma obisnuiesc
PS legat de tocuri sunt decupate la varf stangul imi vine foarte bine nu am probele dar la dreptul piciorul nu intra bine acolo degetele nu stau cum ar trebui ei nu sunt mici dar nu inteleg ce au credeam ca trebuie sa se lase pana acum singurul mod in care pot sta fara probleme e daca pun acolo niste crema sa imi alunece piciorul dar nu este prea confortabil.mi.e ca daca vreau sa ma descalt si apoi sa ma reincalt nu voi mai putea.
o FUNDA mare pentru cine ma ajuta cat mai rapid

Răspuns Câştigător
| Numai98356 a răspuns:

1. pai incerca atunci cand te speli pe dinti sa te speli dupa fiecare masa, iar atunci cand te speli, spala-te cu lamaie sau bicarbonat sau sare! iti spun ca e foarte buna! daca nu ma crezi, citeste pe net!
2. stai cu ele mai mult in picioare, daca poti stai toata ziua cu ele, si mergi cand e, adica stai in casa si cand e sa le ai in picioare, o sa te obisnuiesti asa!
pai ca sa alunece da cu crema pantoful pe interior, dar nu multa si vezi sa nu atingi páfara ca poate se decoloreaza! si da cu crema si piciorul rau si acolo la decupaj trage putin cu degetele de gaura aia, ca sa :se largeasca"dar nu tragi foarte rau si foarte mult. Ma intelegi?:*
daca mai ai vreo nelamurire te astept sa imi pui intrebari:*

| XnameX explică (pentru Numai98356):

Daca ma spal cu bicarbonat de cate ori pe zi trebuie o data sau de 3 nu afecteaza cu nimic?

| Numai98356 a răspuns (pentru XnameX):

Spala-te pe dinti cu bicarbonat de sodiu. Daca ai la dispozitie o periuta de dinti electrica sau sonica rezultate sunt vizibile. Amesteca bicarbonatul de sodiu cu apa pentru a-ti fi mai usor sa te speli pe dinti si sa ai parte de un periaj bun. Nu trebuie sa insisti cu periajul dintilor, nu trebuie sa fii agresiv, in schimb, trebuie sa ai grija ca ai spalat suprafata fiecarui dinte. il poti folosi dar nu mai mult de o data-doua ori pe saptamana! si inca un sfat daca vrei dinti albi dupa ce te speli cu pasta de dinti pune pe periuta putina sare si freacate cu ea pe dinti dar nici asta nu o folosi de prea multe ori

5 răspunsuri:
| AlinnJe a răspuns:

Legat de 1: cauta pe net PASTA SPECIALA PENTRU ALBIREA DINTILOR, nu lua nimic de la colgate sau altceva.
let me google it:http://lmgtfy.com/? q=pasta+pentru+albirea+dintilor

Cat despre 2:
Nu cred ca trebuie neaparat si obligatoriu sa ii porti.i-ati niste pantofi cu toc mai mic sau altceva.

Funda?

| XnameX explică (pentru AlinnJe):

Mi.am cumparat deja iar mama nu imi mai ia altii pentru ca mai am unii cu care nu m.am incaltat niciodata da aia sunt cu toc de 10 cm si imi mai iau unii de paste cu platforma...

| roket2012 a răspuns:

Legat de 1 spalate in fiecare zi cu sare dar sa nu apesi tare.Se vor albi 100% crede-ma eu numai sare folosesc si am dintii albi.
In legatura cu 2 foloseste niste tocuri de 10 12 cm ca risti sa iti fiermi calcaiul si nu te vad bine...
Funda?