| alexandraionela1234 a întrebat:

Bună, in Decembrie fac 18 ani, stau cu ai mei și imi doresc foarte mult sa ma mut singura, deoarece nu ma înțeleg asa bine cu ai mei. Credeți ca daca ma angajez as putea cu un salariu sa imi permit sa stau singură? Sunt la profesionala si anul ăsta termin si as vrea sa ma înscriu si la seral

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de mărimea salariului, de nivelul chiriilor din orașul tău.
Te poți gîndi să cauți altă fată ca tine, să împărțiți chiria pe din două. Nu este deloc ușor.

| anonim3247 a răspuns:

Îți trebuie salariu de minim 3000 lei sau 600 de euro pentru București ca să stai singură cu chirie.

| alexandraionela1234 explică (pentru anonim3247):

Eu stau in Brăila... Dar nu cred ca ar fi o problemă sa ma mut in București, nu?

| anonim3247 a răspuns (pentru alexandraionela1234):

Dacă vii în București să stai cu chirie îți trebuie minim 6000 lei să ai până iei primul salariu.

| gogugogugogu a răspuns:

Depinde de salariu, fara 5000-6000 lei net nu o sa te descurci cu toate cheltuielile.

| Mitzupitzu a răspuns:

Esti di Chercea? Perfect!