| Bubaaa12 a întrebat:

Buna, in timp ce vorbeam cu un baiat de care imi place mi-a intrat un porumbel in casa si se uita la mine, dupa o vreme cand m-am intalnit cu el in parc din nou cand imi facea o poza a intrat un porumbel in poza...Ce semnifica porumbelul? Si de ce doar cand sunt cu acel baiat apare tot timpul un porumbel

9 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nimic nu e din coincidență. Tot ce ți se întâmplă are un sens, chiar dacă nu ți se pare asa. În viata ni se întâmplă multe lucruri de care nu suntem conștienți pe moment, dar care ne pot influenta viata.
În general, oamenii nu cred în reincarnare, dar exista un număr care poate afirma ca persoane care le-au fost apropiate s-au reîncărcat în animale și le-au fost aproape în formă animală. Ele au fost mereu prezente lângă cei pe care i-au iubit, în timp ce celorlalți li se pare doar ca acele animale prefera anumite tipuri de oameni.
Suntem conștienți de prezenta lor în momente importante din viața, ca urmare a faptului ca in sufletul lor își doresc sa fie alături de cei dragi.

Porumbelul acela nu apare din întâmplare. Poate nu are legătură cu tine, ci cu el. Cineva vrea sa îl protejeze pe respectivul și sa ii fie alături. Acel cineva fie își dorește ca voi doi sa fiți împreună, fie separați.

| Holiday a răspuns (pentru Catrice):

Aha, probabil ca unii se reinarneaza in tenii, de aceea fac unii viermi intestinali, sunt de fapt apropiati morti si reincarnati.laughing
Termina cu prostiile, nici macar nu era acelasi porumbel. De unde ai tras concluzia ca ar fi acelasi?!

| Catrice a răspuns (pentru Holiday):

Hai mă, încercam și eu sa ii dau speranțe fetei și vii tu și ruinezi totul... sad
Nu faceam fata fericita dacă știa ca acela e semnul iubirii lor? Ca vor fi împreună, se vor căsători, vor avea o familie? (De regula, asta merge la puștoaice.)

| Holiday a răspuns (pentru Catrice):

"Acel cineva fie își dorește ca voi doi sa fiți împreună, fie separați."

Pai nu prea, daca era contra? Ca vad ca ar fi si asta o varianta.
Eee? laughing

| Catrice a răspuns (pentru Holiday):

Eee...
Porumbelul ala era singur, dar stai sa vezi când se aduna un cârd ce iese laughing separare garantată.

| Holiday a răspuns (pentru Catrice):

Si mult guano.

| WaterDrop a răspuns:

Trebuie sa pastrezi mai bine curatenia in casa si sa speli hainutele mai des, cu siguranta porumbelul a simtit miros de fririmituri si a venit sa te manance.

| Mynameis93 a răspuns:

Coincidență

| dd17 a răspuns:

Coincidenta